Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Nástroje na analýzu finančných údajov v MarketLine

MarketLine Advantage obsahuje štyri nové analytické nástroje. Interaktívne databázy finančných údajov využijete, či už hľadáte nové investičné príležitosti, kľúčové metriky na porovnanie s konkurenciou alebo informácie o trhoch (market intelligence):

 • Financial Deals Tracker
 • Company Report Generator
 • Company Prospector
 • Investment & Advisory Prospector

Viac informácií nájdete v príručke ako používať nové nástroje

MarketLine Advantage je informačný zdroj o najvýznamnejších firmách, trhoch a krajinách celého sveta.

24. 2. 2014

Dejiny umenia v Oxford Bibliographies

Oxford Bibliographies Online sprístupnila sprievodcu najnovším výskumom o dejinách umenia.

Modul slúži ako sprievodca najdôležitejšími materiálmi pre výskum a štúdium za posledné desaťročia.

Oxford Bibliographies sa umiestnili na zozname Top 10 Internet Resources of 2013 od CHOICE Reviews Online.

S Oxford Bibliographies Online sa jednoducho zoznámite cez voľne dostupné vyhľadávanie

24. 2. 2014

Nové tituly pro knihovnictví a informační vědu u Taylora

Vydavatelství Taylor & Francis Group oznámilo, že začne vydávat pod svou značkou Routledge tři časopisecké tituly zaměřené na informační vědu a knihovnictví:

 • Journal of Global Information Technology Management (IF 0,917)
 • Journal of Information Technology Case and Application Research
 • Journal of Information Privacy & Security

V nabídce Taylor & Francis je vedle dalších 56 specializo­vaných oborových časopisů také známá encyklopedie Encyclopedia of Library and Information Sciences

18. 2. 2014

Štúdie MarketLine Industry Guides so zľavou do 31. 3. 2014

MarketLine ponúka do konca marca so zľavou vybrané štúdie zo série Industry Guides z celého radu sektorov a odborov.

Do 31. 3. 2014 sa dá so zľavou zakúpiť aj balíček 20 štúdií alebo celá kolekcia. Všetko jednorázovým trvalým nákupom pre celú organizáciu. Štúdie dostanete buď na CD alebo cez stiahnutím zo serveru producenta.

Zoznam, ukážkovú štúdiu a bližšie informácie vám pošleme na vyžiadanie.

18. 2. 2014

13 nových časopisov v Periodicals Archive Online Collection 10

Do kolekcie 10 Periodicals Archive Online (PAO) pribudlo 13 nových časopisov. Kolekcia 10 bude kompletná so 64 časopismi v apríli 2014.

Súčasťou sú:

 • Maclean’s (1911–2005) – celonárodný kanadský časopis zameraný na medzinárodné udalosti, kultúru, podnikanie a politiku. Zverejňoval články autorov a humoristov, akými boli Stephen Leacock a Lucy Maud Montgomery.
 • Signal (1970–2003) – vedecký časopis venovaný detskej literatúre.
 • Queen’s Quarterly (1893–2005) – najstarší kanadský akademický časopis. Publikoval aj poéziu a prózu napr. od Margaret Atwood.
 • New Left Review (1960–2005) – časopis ľavicových intelektuálov o politike, kultúre, dejinách, filozofii a sociálnej teórii.

V databáze Periodicals Index Online (PIO) je teraz indexovaných 7513 časopisov, z toho 91 nových.

18. 2. 2014

Roger K. Summit 2014 International Scholarship

Společnost ProQuest zveřejnila letošní výzvu pro získání Roger K. Summit International Scholarship ve výši 5000 dolarů pro studenty v oboru knihovnictví a informační věda z celého světa.

Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2014, vítěz bude vyhlášen v červnu na konferenci Special Libraries Association's 2014 An­nual Conference.

Podrobnější informace a přihlášku naleznete zde

18. 2. 2014

OUP nabídne prestižní časopisecké tituly pro mikrobiologii

Vydavatelství Oxford University Press (OUP) na základě spolupráce s prestižní Federation of European Microbiological Societies (FEMS) zařadí od roku 2015 do svého portfolia pět klíčových titulů pro mikrobiologii:

 • FEMS Microbiology Ecology
 • FEMS Microbiology Letters
 • FEMS Microbiology Reviews
 • FEMS Yeast Research
 • Pathogens and Disease

Časopisy bude možné získat formou ročního předplatného. Rozhraní oxfordjournals.org je optimalizováno i pro mobilní telefony a tablety, a knihovníci mají k dispozici statistiky využití ve formátu COUNTER.

17. 2. 2014

Konferencia INFORUM už má dvadsiatku na krku

Pozývame vás na jubilejný 20. ročník konferencie INFORUM. Bude sa konať 27. – 28. mája na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Je to tradičná akcia zameraná na elektronické informačné zdroje a ich akvizíciu, správu a propagáciu, na aktuálne trendy vo vyhľadávaní a discovery systémy, na digitalizačné projekty kultúrneho dedičstva, na využitie mobilných technológií a cloudových služieb a ďalšie témy.

Do 28. februára je otvorená výzva na prihlasovanie odborných príspevkov/pos­terov. Konferencia sa už tradične uskutoční paralelne v dvoch sálach s rozdielnym programom. Navyše pre účastníkov pripravujeme praktické pondelkové workshopy a utorkový večerný Infomejdan s priestorom na neformálne nadväzovanie kontaktov a výmenu skúseností.

Od tejto chvíle je už tiež odštartovaná súťaž o Cenu INFORUM 2014, ktorá bude udelená najvýznamnejšiemu českému alebo slovenskému produktu, službe alebo projektu spojenému s elektronickými informačnými zdrojmi.

Viac informácií vrátane prehľadu pozvaných prednášajúcich, výšky účastníckeho poplatku a informácií pre účastníkov zo Slovenska nájdete na www.inforum.cz. Tu je tiež dostupný archív minulých ročníkov vrátane zborníkov, fotogalérií, reportáží a ďalších užitočných informácií.

Veríme, že si túto akciu nenecháte ujsť a tešíme sa na stretnutie s vami.

6. 2. 2014

2013: od informačných zdrojov k workflow a ...

V zhone okolo pokračovania prístupov ku Knovel Library a ProQuest Central cez NISPEZ na Slovensku, mohlo zapadnúť, ako sa minulý rok zmenili informačné zdroje a nástroje. Čo sa udialo?

 • integrácia obsahu a technológií v znamení sémantických sietí
 • multimédia pro profesionální využití
 • vizualizácia dát už nie je výsadou technikov a ekonómov
 • workflow: posun od dát k znalostiam, odpovediam a rozhodnutiam

Iste je pravda, že elektronické informačné zdroje už dnes nie sú tou prelomovou novinkou, ako pred nejakými 15 rokmi, a že ich vývoj je dnes už skôr postupný ako prevratný. Napriek tomu sa objavuje rad zaujímavých nápadov a nových trendov, ktoré pre vás budeme sledovať a informovať vás o nich v e-novinkách aj v tomto roku.

Chcem si prečítať celý článok

6. 2. 2014

ProQuest Flow: bezplatná služba pro sdílení citací a plných textů

Píšete odborný článek nebo svou absolventskou práci a potřebujete snadno a rychle shromáždit bibliografické údaje k citovaným dokumentům? Chcete mít na jednom místě i plné texty a mít k nim přístup ze všech mobilních zařízení, která používáte? Uvítali byste nástroj, který umí vkládat citace do textu a následně vytvořit bibliografii v požadovaném citačním stylu? Pracujete ve výzkumném týmu a chcete sdílet nejnovější články a další práce ve svém oboru?

Všechny tyto funkce a ještě mnohem více vám nabízí nová online cloudová služba Flow. Má jednoduché uživatelské rozhraní, nabízí dostatečnou kapacitu a funguje na PC, v chytrých telefonech i v tabletech.

Flow začněte používat hned – založte si zdarma osobní účet, nebo si vyžádejte zkušební přístup pro celou instituci. Osobní účet Flow nabízí 2GB prostor pro ukládání plných textů a sdílení složek (s omezeným sdílením plných textů) s deseti dalšími uživateli Flow. Placená institucionální licence pak nabízí každému uživateli ještě větší prostor, neomezené možnosti sdílení a administrátorům řadu dalších nadstavbových služeb.

5. 2. 2014

Novšie   Staršie