Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Passport: analýza, vizualizácia a modelovanie ekonomických dát

zázname školenia Euromonitor Passport zo 4. 12. 2013 sa dozviete a uvidíte:

  • Čo je Passport: aké ekonomické informace obsahuje a akú metodológii Euromonitor používa na spracovanie analýz (od 00:00 min.).
  • Ako vyhľadávať v Passporte podľa priemyselných odvetví, štátov a spotrebiteľov (od 20:38 min.).
  • Ako analyzovať a vizualizovať štatistické dáta pomocou Dashboards.
  • Ako využívať modely CAMI na analyzovanie a modelovanie makroekonomických údajov a cien komodít (od 40:17 min.).

Streamovaný záznam (52 min.) v systéme WebEx vznikol zo školenia pre vysoké školy – členov konzorcia v rámci grantového programu VaVpI a ich poslucháčov, pedagógov a doktorandov.

4. 12. 2013

Alexander Street zbiera ocenenia

Po umiestnení sa na prestížnom zozname EContent 100 Alexander Street Press získal ocenenie Best Content 2013 Charleston Advisor's Readers' Choice Awards za kolekciu Underground & Independent Comics, Comix and Graphic Novels. Obsahuje vyše 350 primárnych prameňov pre výskum komiksových kníh a grafických románov, či už slávnych alebo inak ťažko dostupných.

Alexander Street Press digitalizuje a sprístupňuje primárne pramene, partitúry, zvukové a video nahrávky najmä pre humanity a spoločenské vedy.

2. 12. 2013

HSTalks: E-prednášky o genetike v poľnohospodárstve

Genetickým technológiám a procesom v poľnohospodár­stve, genetike rastlín i zvierat sa venuje deväť e-prednášok najnovšej série Agricultural GeneticsHSTalks Biomedical & Life Sciences Collection.

Používatelia s aktívnym predplatným majú prístup automaticky rozšírený o nové série a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

1. 12. 2013

Obchodné podnikanie v e-prednáškach od HSTalks

Plánovanie a implemetácia stratégie v maloobchode je témou najnovšej série 9 e-prednášok v kolekcii HSTalks Marketing & Management.

Pokiaľ máte aktívne predplatné, váš prístup je automaticky rozšírený o novú sériu o spotrebiteľskom správaní a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

Do 31. 12. 2013 je z novej série voľne dostupná celá prednáška The role of logistics within a retailing strategy (46 min).

1. 12. 2013

Central and Eastern European Online Library prekročila tisícku

Central and Eastern European Online Library sprístupňuje už 1018 odborných a vedeckých časopisov zo strednej, východnej a juhovýchodnej Európy. Zamerané sú na spoločenskovedné a humanitné odbory. V kolekcii je v súčasnosti 53 časopisov z Českej republiky a 29 zo Slovenska.

30. 11. 2013

Ve spolupráci s Music Sales Group vznikla další kolekce partitur

Společnost Alexander Street Press ve spolupráci s Music Sales Group vytvořila v pořadí již třetí online kolekci partitur Classical Scores Library: Volume III, která nabídne 400 000 stran notových zápisů. Poprvé se tak v digitální podobě objeví díla z produkce renomovaných vydavatelství Chester Music a Novello & Co. Naleznete zde také produkci vydavatelství Faber Music, Donemus, a dalších.

Kolekce nabízí nepřeberné množství materiálů vhodných pro kurzy hudební teorie, dějin hudby, hudební literatury a komponování. Součástí jsou moderní vydání děl skladatelů jako jsou Bach, Beethoven, Berlioz, Brahms, Byrd, Gibbons, Handel, Haydn, Mendelssohn, Monteverdi, Mozart, Purcell, Elgar, De Falla, Franck, Holst, Joubert, Maxwell-Davies, Musgrave, Saariaho, Sallinen, Stravinskij, Čajkovskij a další.

Kolekce volně navazuje na Volume I a Volume II, a je dostupná pro veřejné a akademické knihovny formou předplatného nebo jednorázového nákupu.

29. 11. 2013

Oxford Law Online: pramene od OUP pre právnikov pod jednou strechou

Oxford University Press sprístupnil tri nové kolekcie na novej platforme Oxford Law Online:

Na jednom mieste sú teraz dostupné všetky kolekcie primárnych dokumentov OUP zamerané na medzinárodné právo verejné, medzinárodnú investičnú arbitráž, ústavné právo, súťažné právo a medzinárodné trestné právo.

Kolekcie Oxford Law Online sú voľne dostupné po vyhľadávanie a popisy dokumentov. S úplnými textami sa môžete oboznámiť cez tri materiály:

29. 11. 2013

Nové historické pramene v Gale Digital Collections

Gale pokračuje v digitalizácii primárnych prameňov pre výskum dejín a medzinárodných vzťahov najmä v edíciách State Papers Online, Slavery and Anti-Slavery a The Making of Modern Law. Dostupné sú v nových kolekciách:

29. 11. 2013

Nové rozhranie a databázy v MedicinesComplete

Nový vzhľad je prvou fázou prác na vynovení rozhrania MedicinesComplete online zdroja informácií o liečivách, ktorú vytvára Royal Pharmaceutical Society – Pharmaceutical Pres­s.

V nasledujúcich mesiacoch sa zmení nielen vzhľad, ale odborníci zo zdravotníctva, výskumu a farmaceutického priemyslu budú mať k dispozícii ďalšie funkcie, ktoré rozšíria možnosti vyhľadávania informácií o liečivách.

MedicinesComplete je aj rozšírená o nové farmaceutické databázy:

  • Injectable Drugs Guide
  • Kucers' the Use of Antibiotics
  • Pediatric Injectable Drugs
  • Remington: The Science and Practice of Pharmacy
  • Stockley's Herbal Medicines Interactions

26. 11. 2013

Dva nové články na téma discovery služby

Rádi bychom vás upozornili na dva zajímavé články o službách typu „discovery“:

Eddie Neuwirth a Gillian Harrison Cain píší v článku Beyond the Single-Search Box: A New Opportunity to Scale Library Services (and promote the value of the library through discovery) v zářiovém čísle časopisu Against the Grain o možnostech, které nabízí discovery služby knihovnám k tomu, aby se lépe a především častěji prezentovaly svým uživatelům.

Discovery služby již nejsou pouhým vyhledávacím řádkem, ale umožňují knihovníkům – doslovně i opisně – častěji opouštět zdi knihovny a navazovat nové vztahy se čtenáři. Do budoucna tomu dále napomohou nové funkčnosti discovery služeb vycházející z analýz chování uživatelů v globálním i lokálním měřítku.

Nejdůležitější otázkou, kterou si knihovny pokládají při výběru discovery služby, se tak stává „Jaké problémy se snažíme vyřešit?“. Knihovny se musí soustředit na funkčnosti a architekturu systému, aby vyhodnotily, zda služba skutečně má potenciál pomoci knihovně změnit své služby a strategie tak, aby své akademické komunitě naplno ukázaly svou hodnotu.

Mary M. Somerville publikovala v letošním letním dvojčísle časopisu Computers in Libraries článek Summon Web-Scale Discovery Service Implementation popisující 23-měsíční cestu AurariaLibrary na Coloradské univerzitě v Denveru od první myšlenky přes výběr dodavatele až ke spuštění služby.

Proces je podle ní výrazem nového způsobu práce, který již nezávisí na rozhodnutích směrem shora dolů a je naopak příkladem aktivní spolupráce v dynamickém ekosystému elektronických zdrojů.

Příjemné čtení!

26. 11. 2013

Novšie   Staršie