Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Najnovší výskum v geografii a teritoriálnych štúdiách v Oxford Bibliographies

Oxford Bibliographies Online sprístupnila nových sprievodcov najnovším výskumom zameraných na:

Každý modul slúži ako sprievodca najdôležitejšími materiálmi pre výskum a štúdium v danom odbore za posledné desaťročia.

23. 5. 2013

Ďalšie ocenenie pre Oxford Scholarly Editions Online

Oxford Scholarly Editions Online – kolekcia významných diel pre humanitné odbory vo vydaniach OUP – získala ďalšie ocenenie od Library Journal. Po Best Database je to Best Reference 2012.

OSEO je budované ako archív kritických vydaní materiálov napísaných v rokoch 1485 až 1660. Slúži pre výskum anglickej literatúry, histórie, filozofie a náboženstva. Súčasťou každého diela sú záznamy variácií textov, komentáre, historický kontext a informácie o princípoch použitých redaktormi.

22. 5. 2013

Aktualizovaná kolekcia časopisov indexovaných v PsycINFO

Ovid aktualizoval PsycINFO Indexed Journal Collection, ktorá rozširuje PsycINFO® o úplné texty 107 e-časopisov. Súčasťou je vyše 40 titulov LWW dostupných online len na platforme OvidSP.

Rozšírené boli aj kolekcie zamerané na duševné zdravie a výskum, zdravotnú výchovu a verejné zdravie. Ostatné špecializované kolekcie časopisov indexovaných v PsycNFO – od vydavateľstva LWW, pre klinickú medicínu, ošetrovateľstvo a farmakológiu – zatiaľ zostávajú s rovnakým zložením ako v roku 2012.

21. 5. 2013

Nové: Časopisecká kolekcia pre liečbnú rehabilitáciu a fyzioterapiu

Ovid vytvoril kolekciu 13 recenzovaných vedeckých časopisov určenú:

 • fyzioterapeutom liečiacim chronické zranenia
 • ortopédom, ktorí potrebujú prehľad o najnovších technikách, a
 • členom fakulty, kterí vytvárajú vzdelávací program.

Zbierku využijú zdravotnícke zariadenia, lekárske aj zdravotnícke fakulty. Obsahuje periodiká od popredných svetových vydavateľstiev, vrátane Lippincott Williams & Wlikins, Thomas Land, Elsevier a Sage Publications.

20. 5. 2013

Rozšírený výber e-kníh pre neuropsychológiu od Springeru

Ovid rozšíril kolekciu elektronických kníh zameraných na neuropsychológiu vydavateľstva Springer.

Okrem vysoko hodnotenej The Neuropsychology Handbook sú súčasťou aj e-knihy určené vedecko-výskumným pracovníkom, klinickým pracovníkom, pediatrom, vojenským lekárom, či forenzným špecialistom.

19. 5. 2013

Knižná kolekcia pre vzdelávanie v ošetrovateľstve

Na platforme OvidSP je sprístupnená rozšírená kolekcia elektronických kníh pre vzdelávanie zdravotných sestier od vydavateľstva Springer.

Obsahuje 34 e-kníh na podporu výučby ošetrovateľov a zdravotníckych pracovníkov vrátane vysoko hodnotenej The Doctor of Nursing Practice and Clinical Nurse Leader: Essentials of Program Development and Implementation for Clinical Practice.

18. 5. 2013

Využite voľný prístup k 123 umenovedným časopisom

Do konca mája máte možnosť vyskúšať International Index to Performing Arts Full Text, online databázu 295 časopisoch zameraných na divadlo, tanec, film, televíziu, bábkarskú tvorbu a súvisiace témy. 123 periodík je dostupných s úplnými textami článkov, vrátane:

 • Cinema
 • Dance Chronicle
 • Film Criticism
 • Journal of Popular Film & Television

Skúšobný prístup si aktivujte registráciou do ProQuest Discover More Corps. Stačí vľavo vyplniť jednoduchý formulár a počkať, až vám prídu e-mailom prihlasovacie údaje. Hneď potom môžete databázu voľne využívať do 30. mája 2013.

13. 5. 2013

V ebrary Academic Complete tisíce nových titulů od Wileyho

ebrary i nadále rozšiřuje obsah své vlajkové databáze ebrary Academic Complete, nejnověji bylo zařazeno 1 500 titulů z prestižního vydavatelství John Wiley & Sons.

Jedná se především o publikace, které vycházejí pod hlavičkou Bloomberg Press, Josey-Bass, Wiley, Wiley-Blackwell, Wrox, Sybex, ad. Tato polytematická databáze tak v současné době nabízí již více než 86 300 odborných elektronických knih.

9. 5. 2013

376 plnotextových titulů v Literature Online

Do nejnovější verze databáze Literature Online bylo zařazeno 5 nových plnotextových časopiseckých titulů – jedná se o Early English Studies, German Studies Review, Literator, Moreana a Wieloglos. Celkový počet časopiseckých titulů v Literature Online tak dosáhl počtu 376.

Literature Online nyní obsahuje 21 000 záznamů o autorech, každý takový záznam nabízí alespoň něco z následujícího: biografii, plné texty autorových děl, úplnou bibliografii základních děl nebo přehled plných textů kritik a referenčních materiálů.

3. 5. 2013

Prosopografia stredobyzantského obdobia online

Prosopographie der mittelbyzanti­nischen Zeit Online je jediný biografický slovník dokumentujúci vyše 20 000 osôb žijúcich v Byzantskej ríši počas raného stredoveku (641 – 1025 n. l.).

PMBZ Online je založený na tlačenom vydaní Prosopographie der Zeit mittelbyzanti­nischen, ktoré bolo vydané v dvoch častiach v rokoch 1998 a 2013. PMBZ Online dokumentuje všetky osoby uvedené:

 • menom alebo anonymne v relevantných byzantských a nebyzantských prameňoch,
 • v byzantských prameňoch zo západnej Európy, arabských a slovanských oblastí, ako aj kresťanského Východu.

Jednotlivé články poskytujú používateľom:

 • súhrnný osobný životopis (keď je to možné), vrátane údajov, ako sú meno v preklade a grécky, titul/povolanie, miesto, obdobie, pohlavie, duchovný/laik, život, práca
 • prehľad všetkých prameňov vzťahujúcich sa k tejto osobe,
 • odkazy na relevantný výskum.

1. 5. 2013

Novšie   Staršie