ČeskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Priebežne aktualizujeme prehľad toho najzaujímavejšieho, čo sa v poslednej dobe udialo v oblasti elektronických informačných zdrojov a nástrojov na ich správu, zdieľanie a využívanie.

Sedem nových vydavateľstiev v Knoveli 4. 10. 2016 - Knovel | Elsevier

Knovel nadviazal spoluprácu so siedmymi medzinárodnými vydavateľstvami a rozšíri Knovel Library o informačné zdroje od Water Environment Federation, PIANC, Society for Fire Protection Engineering, TMS – The Minerals, Metals & Materials Society, VDE Verlag, Royal Aeronautical Society a Bloomsbury.

Príručky a odborné knihy obsahujú informácie o čistení odpadových vôd, požiarnej ochrane stavieb, ťažbe a spracovaní nerastných surovín, inteligentných anténach a robotike, konštrukcii lodí a námornej technike, konštrukcii lietadiel ako aj výstavbe a údržbe prístavov.

Od 12. 9. boli z akademickej verzie Knovelu vyradené dve publikácie od University Science: General Chemistry, 4e a Modern Physical Organic Chemistry. Ostatné zdroje od tohto vydavateľstva v Knoveli zostávajú – deväť v akademickej verzii a jedenásť vo verzii pre komerčné spoločnosti.

V Knoveli je výber z príručiek a odborných kníh od 140 vydavateľstiev a spoločností a nástroje, ako vyhľadávanie materiálov podľa ich vlastností a interaktívne rovnice, najmä pre technické odbory.

Viac informácií

Vďaka za štvrťstoročie spolupráce! 4. 10. 2016 - Albertina icome Praha, Albertina icome Bratislava

Takmer sa tomu nechce veriť, ale tento rok v lete už to bolo skutočne 25 rokov, z toho 20 rokov priamo na Slovensku, čo sme tu, aby sme vám poskytovali svoje služby.

Mohli by sme tu vyčísliť, koľko predplatných koľkým zákazníkom sme za tie roky zabezpečili, koľko bolo hodín školení a seminárov, koľko konferencií v Prahe sme usporiadali, na koľko žiadostí o podporu sme odpovedali. Ale boli by to len suché čísla.

Čo nás skutočne teší je, že sa k nám vraciate, že nám občas pošlete mejlom poďakovanie alebo pochvalu alebo nám dáte inak najavo, že ste s nami spokojní a že s nami spolupracujete radi. Ďakujeme!

Za tie roky sme skvelo zohraný tím – zoznámte sa so všetkými, ktorí pre Albertinu v súčasnej dobe pracujú.

Ilustrácia Eva Holická

Viac informácií

Knižní kolekce toho nejlepšího z vydavatelství Lippincott Williams & Wilkins 27. 9. 2016 - Wolters Kluwer - Ovid

Exkluzivně na platformě Ovid je nyní dostupná kolekce e-knih LWW Classic Book Collection, která zahrnuje více než 1 000 titulů z vydavatelství Lippincott Williams & Wilkins.

Najdete zde stěžejní tituly z padesáti specializací klinické medicíny, ošetřovatelství, farmakologie, behaviorálních a sociálních věd, např.:

 • Devita, Hellman & Rosenberg's Cancer: Principles & Practice of Oncology
 • The Washington Manual of Medical Therapeutics
 • 5-Minute Clinical Consult Standard 2016
 • Colon and Rectal Surgery
 • Feigenbaum's Echo­cardiography
 • Handbook of Psychiatric Drug Therapy
 • Kaplan & Sadock’s Compre­hensive Textbook of Psychiatry
 • Lippincott's Nur­sing Procedures

Další přednosti této kolekce:

 • cca 700 titulů v aktuálním vydání
 • 551 titulů s Doody hodnocením
 • platforma Books@Ovid nabízí intuitivní vyhledávání, komfortní zobrazení a umožňuje stahování jednotlivých kapitol
 • přístup pro instituci lze získat jednorázovým nákupem za zvýhodněné ceny

Viac informácií

Knovel Engineering Academic Challenge začne 10. 10. 2016 23. 9. 2016 - Knovel | Elsevier

Onedlho začne jesenná súťaž Engineering Academic Challenge určená študentom vysokých škôl, ktoré majú prístup ku Knovel Library. Súťaž vypukne 10. októbra 2016 a potrvá päť týždňov do 13. novembra. Každý pondelok bude zverejnená jedna „výzva“ a do ďalšieho pondelka možno odpovedať.

Podmienkou účasti je predchádzajúca registrácia účastníka. Podrobnosti vrátanie výhier sú uvedené na eac.elsevier.com a tiež na stránke otázok a odpovedí.

Prajeme veľa zdaru všetkým študentom z českých a slovenských vysokých škôl!

Viac informácií

Nové heslá k hudobným nástrojom, európskej a americkej hudbe v Oxford Music Online 23. 9. 2016 - Oxford University Press

Aktualizácia z augusta 2016 prináša:

Pokiaľ vaša organizácia má predplatné k Oxford Music Online, automaticky získavate prístup ku všetkým novým aj aktualizovaným heslám.

Zoznámte sa s Oxford Music cez voľne dostupné heslá Cell [Mobile] Phone Orchestra, Crete, Lady's Glove Controller, Outsider Music a Alice Tully.

Viac informácií

Peer Review Week: oslavujeme prácu recenzentov vedeckých článkov 21. 9. 2016 - rôzni

Viaceré odborné spoločnosti, vydavateľstvá a organizácie hodnotiace výskum minulý rok prvýkrát usporiadali Peer Review Week, aby objasnili a zviditeľnili skrytú ale dôležitú prácu recenzentov vedeckých článkov a význam recenzovania na udržaní vedeckej kvality.

Vyberáme z článkov, materiálov a podujatí, ktoré sa konajú pri príležitosti tohtoročného týždňa s mottom Recognition for Review od 19. do 25. 9. 2016:

Na oficiálnej stránke Peer Review Week nájdete pozvánky na podujatia a webináre ako aj tutoriály a návody, ktoré slúžia ostrieľaným recenzentom aj mladým vedcom, ktorí sa chcú pustiť do hodnotenia vedeckých prác.

Viac informácií

Latinská próza, dráma a dejiny v Oxford Scholarly Editions Online 20. 9. 2016 - Oxford University Press

Po latinskej poézii s úplným vydaním diel od Horatia, Ovidia a Vergilia, sú Oxford Scholarly Editions Online rozšírené o ďalšie moduly s dielami latinských autorov:

Súčasťou modulov je Oxford Latin Dictionary. Používateľ si zvolí, či po označení slova sa zobrazí úplné heslo zo slovníku s etymológiou, ortografiou a citátmi alebo len preklady do angličtiny.

Viac informácií

OECD - aktuální trendy v energetice a v sektoru nerostných surovin 19. 9. 2016 - OECD Publishing

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zveřejnila/při­pravuje nové studie, které lze přes AiP/AiB získat jak v elektronické, tak papírové podobě:

Viac informácií

Nové knihy v Oxford Clinical Psychology 18. 9. 2016 - Oxford University Press

Počas prvého polroku 2016 na portále Oxford Clinical Psychology pribudlo 16 kníh vrátane:

 • Mentalization-based Treatment for Personality Disorders
 • Stress and Coping in Autism
 • Child Sexual Abuse
 • Psychology of Meditation
 • Cue-Centered Therapy for Youth Experiencing Posttraumatic Symptoms
 • Social Cognition and Interaction Training
 • Mentalization-Based Group Therapy (MBT-G): A theoretical, clinical, and research manual
 • Specialty Competencies in Forensic Psychology
 • Handbook of Methodological Approaches to Community-Based Research

Zoznámte sa s obsahom portálu cez voľne dostupné vyhľadávanie, výber kníh a kapitol.

Viac informácií