Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Knovel spustil Knovel Unit Converter 3.0

Pomocou nových funkcií získate rýchly prístup k často používaným jednotkám a prispôsobíte si prevádzač jednotiek podľa vlastných potrieb.

Nové funkcie na prispôsobenie prevádzača jednotiek

  • My Units: Vytvorte si vlastné jednotky a uložte si ich pre budúce použitie.
  • Označte hviezdičkou obľúbené jednotky, aby ste ich mohli triediť a rýchlo sa k nim dostať.
  • My Settings: Zadajte si v osobnom nastavení dôležité hodnoty, zvoľte si metrický alebo americký systém jednotiek a výstupné hodnoty zápisov.

Viac sa o personalizácii dozviete v príručke.

Tabuľky Wire Gauge Conversions
Konverzné tabuľky hrúbky káblov obsahujú priemer a plochu prierezu, ďalej hmotnosť vodiča v americkom i metrickom systéme z materiálov:

  • oceľ
  • pozinkovaná oceľ
  • nerezová oceľ
  • hliník

Využite prevádzač jednotiek, je voľne dostupný.

Knovel Unit Coverter je dostupný ako samostatná aplikácia pre všetkých záujemcov a pre používateľov aj z interaktívnych tabuliek Knovel Library. Môžete si vybrať z vyše 1000 jednotiek a 80 veličín, využívať matematické funkcie alebo vytvoriť vlastné jednotky z kombinácií dostupných jednotiek a vlastností.

Všetky funkcie na prispôsobenie prevádzača jednotiek podľa svojich potrieb môžu využívať všetci predplatitelia, ktorí si vytvoria osobný účet My Knovel, a záujemcovia, ktorí majú prístup ku Knovel Promotional Package.

12. 7. 2014

Harvard University Press vydáva online knihy z rokov 1898 až 2006

Na platforme DeGruyter je sprístupnených 2800 pôvodne rozobraných vydaní kníh vydavateľstva Harvard University Press z rokov 1898 až 2006.

Dostupné sú ako celá kolekcia, tematické balíčky alebo jednotlivé tituly. Zastúpené sú spoločenské vedy, medicína, prírodné vedy, humanitné a umenovedné odbory.

11. 7. 2014

Tusculum Sammlung: 90. výročie edície klasickej literatúry a filozofie

Pri príležitosti 90. výročia série Sammlung Tusculum, vydavateľstvo De Gruyter vytvorilo knižnú kolekciu Tusculum Online. Obsahuje viac než 270 kníh klasickej filozofie a literatúry vydaných v rokoch 1923 až 2013. Je to najrozsiahlejšia zbierka gréckej a latiskej literatúry v pôvodnom jazyku s vynikajúcim nemeckým prekladom a faktickými poznámkami.

Súčasťou sú:

  • diela Cicera, Ovídia, Horatia, filozofické spisy Platóna, Sofoklove drámy, prírodné dejiny od Plínia,
  • dôležité štandardné vydania, ako je Vorsokratiker (redaktor: Laura Gemelli Marciano) a
  • vzácne publikácie, ako je Hierokles/Phi­lagrios, Philogelos, der Lachfreund (redaktor: Andrea Thierfelder, 1968).

10. 7. 2014

Diela 18. storočia v Oxford Scholarly Editions Online

Oxford Scholarly Editions Online sú rozšírené o 90 nových vedeckých vydaní poézie a prózy od autorov aktívnych v rokoch 1700 – 1788. V dvoch nových moduloch sú práce aj od Jonathana Swifta, Christophera Smarta, Davida Humea a Samueal Johnsona:

10. 7. 2014

Vyskúšajte databázu Composite Materials Fatigue Database s interaktívnymi tabuľkami a grafmi

Knovel sprístupnil novú databázu SNL/MSU/DOE Composite Materials Fatigue Database.

Do konca júla je voľne dostupná pre všetkých predplatiteľov niektorej z kolekcií alebo prémiových titulov na platforme Knovel, vrátane bezplatného Knovel Promotional Package.

Dostupná je exkluzívne len na platforme Knovel a používatelia v nej nájdu interaktívne tabuľky a grafy vyvíjané vedcami a inžiniermi z Composite Technologies Research (Montana State University) Group, Sandia National Laboratories (United States Department of Energy) a ďalších organizácií.

Informácie vo verzii 22.0 pomáhajú pri návrhu a výrobe lopatiek veterných turbín, v leteckom a kozmickom priemysle a ďalších odvetviach, kde je potrebné poznať, skúmať alebo vylepšovať vlastnosti kompozitných materiálov vrátane ich štrukturálne odolnosti, hmotnostného pomeru kompozitov, tolerancie poškodenia, únavy a vlastností v lome.

10. 7. 2014

Hodnocení a rating expertů v Transplant Library

V databázi Transplant Library, která poskytuje snadný přístup k evidence-based informacím týkajícím se všech aspektů orgánové transplantace, je nyní u nově přidaných záznamů k dispozici odborná recenze „Expert Reviews“ (ukázka).

Tým recenzentů čítá přes 100 odborníků z celého světa. Zároveň jsou nové studie ohodnoceny z hlediska potenciálního významu pro současnou klinickou praxi „Clinical Impact Rating“. Novinkou je také označení klíčových studií „Practice Changing Studies“.

Kromě těchto unikátních údajů obsahuje každý záznam v databázi také bibliografické údaje, abstrakt, odkaz na plný text (volně dostupný/placený), typ orgánu, informace o financování a registrační číslo pokusu.

Databázi, která je pravidelně aktualizována, vytváří CET – Centre for Evidence in Transplantation pod vedením Petera Morrise, ve spolupráci s The Royal College of Surgeons of England a London School of Hygiene & Tropical Medicine. Zdarma je k dispozici elektronický newsletter Transplant Trial Watch – pravidelné zasílání nejnověji publikovaných informacích o transplantacích orgánů na váš e-mail.

10. 7. 2014

Brill sprístupní online knihy Royal Dutch Society for Natural History Publishers

Brill sa stal distributérom cudzojazyčných akademických publikácií KNNV Publishing (Royal Dutch Society for Natural History Publishers) o zvieratách, prírode a jej ochrane. Knihy budú sprístupnené ako samostatná knižná kolekcia.

2. 7. 2014

Personifikované zasílání novinek z transfuzní medicíny

Databáze Transfusion Evidence Library, která poskytuje snadný přístup k evidence-based informacím týkajícím se všech aspektů transfuzní medicíny, nabízí uživatelům nově adresné zasílání novinek (Personal Evidence Update) dle zadaných parametrů. Každý uživatel si může vytvořit svůj osobní účet a definovat oblasti a témata, které ho zajímají. Jakmile se pak v databázi objeví odpovídající nový záznam, je uživatel informován e-mailovou zprávou. Tuto funkci mohou využít instituce, které databázi předplácejí.

Vedle toho je každý měsíc rozesílán Transfusion Evidence Alert s přehledem nejnovějších a nejdůležitějších článků a systematických přehledů zařazených do databáze. K odběru se může přihlásit kdokoliv na evidentiapublishin­g.com

Cochrane Collaboration formálně potvrdila, že Transfusion Evidence Library uznává jako unikátní zdroj pro transfuzní lékařství, založený na důkazech (evidence-based medicine).

2. 7. 2014

Jedinečná videokolekcia zo sveta módy začína so 190 hodinami

Alexander Street Press sprístupnil najrozsiahlejšiu kolekciu svojho druhu s dokumentárnymi filmami z módnych prehliadok i zákulisia v Miláne, Paríži, Londýne a New Yorku. Vyše 80 % filmov nájdete len vo Fashion Studies Online: The Videofashion Library.

Zachytáva mnoho tvárí módy – takmer 40 rokov módnych prehliadok po celom svete, profily módnych dizajnérov, značiek a spoločností, modeliek a modelov, podujatia, odevy a doplnky. Materiály sú z archívu Videofashion, popredného svetového producenta a distributéra video nahrávok o móde.

V jednom pohodlnom online rozhraní vytvorenom pre štúdium a výskum nájdete práce módnych dizajnérov a značiek, ako sú: Alexander McQueen, Bill Blass, Christian Lacroix, Donna Karan, Emilio Pucci, Francisco Costa pre Calvin Klein, Giorgio Armani, Hussein Chalayan, Jean Paul Gaultier, John Galliano, Marc Jacobs, Michael Kors, Missoni, Narciso Rodriguez, Oscar de la Renta, Ralph Lauren, Sonia Rykiel, Stella McCartney, Tom Ford pre Gucci, Yves Saint Laurent, Valentino, Versace, Vera Wang, či Vivienne Westwood. V ďalších vydaniach pribudnú aj Chanel, Christian Dior, Fendi, Dolce & Gabbana, Karl Lagerfeld a Alexander McQueen.

Prvé vydanie obsahuje 190 hodín. Po dokončení bude súčasťou 1200 hodín videí o dejinách obliekania a módy, módnom priemysle vrátane špecifických trhov, ako sú svadobné šaty a spodná bielizeň. Súčasťou bude aj 35 hodín vzácnych čiernobielych filmov dokumentujúcich obdobie 1929–1967.

Okrem študijných odborov súvisiacich priamo s módou, odevným a textilným dizajnom, na svoje si prídu aj fakulty zamerané na obchod, ekonomiku, divadlo, tvorbu kostýmov, tanec, dejiny a kultúrne štúdiá.

24. 6. 2014

Krásne leto a príjemne strávenú dovolenku

Prajeme vám krásne slnečné leto, pohodovú dovolenku a mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Vaše AiB.

Ilustrácia Eva Holická

23. 6. 2014

  Staršie