Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

BrillOnline Discovery: Nájsť na jedno vyhľadávanie

Za každým, keď sa pozriem na platformu BrillOnline, vidím, ako pribúdajú nielen kolekcie historických prameňov na BrillOnline Primary Sources, ale aj nové funkcie rozhrania.

Decembrovou novinkou je jedno vyhľadávanie vo všetkých knihách, časopisoch, primárnych dokumentoch a bibliografiách akademického vydavateľstva Brill, ktoré už sú na platforme. Výsledky sa dajú ďalej zúžiť podľa odboru alebo druhu dokumentu. V Search help hneď pod vyhľadávacím oknom sú tipy, ako vyhľadávať pomocou booleovských a proximitných operátorov, divokých kariet, či využiť fuzzy vyhľadávanie.

Zmeny sú aj pri vyhľadávaní na platformách pre jednotlivé druhy dokumentov. Vo výsledkoch vyhľadávania napr. v referenčných dielach sa zobrazí aj počet a odkaz na výsledky v knihách a časopisoch, bibliografiách a primárnych prameňoch.

16. 12. 2013

Archívy časopisov OUP už aj jednotlivo

Oxford University Press odteraz poskytuje archívne čísla časopisov nielen ako celok, či tematické kolekcie, ale aj ako archívy jednotlivých titulov, aby si inštitúcie mohli vybrať podľa svojich potrieb.

Archív obsahuje 203 časopisov od ich prvého vydania do roku 1995. V roku 2014 bude rozšírený o 10 nových titulov:

 • Journal of Applied Poultry Research (1992+)
 • Journal of Music Therapy (1964+)
 • Medical Mycology – Sabouraudia (1962–1985) a Journal of Medical and Veterinary Mycology (1986–1997)
 • Music Theory Spectrum (1979+)
 • Music Therapy Perspectives (1982+)
 • Philosophical Quarterly, The (1950+)
 • Poultry Science (1908+)
 • Public Policy & Aging Report (1990+)
 • Uniform Law Review (1973+)

16. 12. 2013

Video školenia pre zdravotné sestry

Alexander Street spustil dve video kolekcie určené na vzdelávanie zdravotných sestier. Producentom videí je Medcom, jeden z najväčších tvorcov vzdelávacích video programov pre zdravotné sestry, ošetrovateľov a zdravotných asistentov na svete.

Nursing Assistant Education in Video je 37 video školení, ktoré sprostredkúvajú základné zručnosti starostlivosti o pacienta, ktoré sú ťažko zdeliteľné textom. Súčasťou sú napríklad:

 • Moving and Turning Skills
 • Pressure Ulcer Prevention
 • Ostomy, Urinary Drainage, and Catheter Care

Nursing Assessment in Video obsahuje 14 videí z rokov 2012 – 2013. Zamerané sú na vyšetrovacie metódy a postupy, ako napr.:

 • The Integumentary System
 • Head to Toe Assessment
 • The Nervous System: Anatomy and Subjective Data

16. 12. 2013

2013-2014 EContent 100: Top firmy v sprístupňovaní digitálneho obsahu

Časopis EContent zverejnil 13. zoznam 100 firiem, ktoré sú považované za najdôležitejšie v sprístupňovaní digitálneho obsahu.

Na výbere spoločností sa každoročne podieľajú redaktori Information Today, EContent a ďalší odborníci. Na prestížnom zozname sa umiestnili poskytovatelia a tvorcovia digitálneho obsahu, ako aj spoločnosti, ktoré podporujú infraštruktúru a technológie týkajúce sa digitálneho obsahu. Medzi menovanými sú aj naši partneri, vydavateľstvá i producenti:

5. 12. 2013

Passport: analýza, vizualizácia a modelovanie ekonomických dát

zázname školenia Euromonitor Passport zo 4. 12. 2013 sa dozviete a uvidíte:

 • Čo je Passport: aké ekonomické informace obsahuje a akú metodológii Euromonitor používa na spracovanie analýz (od 00:00 min.).
 • Ako vyhľadávať v Passporte podľa priemyselných odvetví, štátov a spotrebiteľov (od 20:38 min.).
 • Ako analyzovať a vizualizovať štatistické dáta pomocou Dashboards.
 • Ako využívať modely CAMI na analyzovanie a modelovanie makroekonomických údajov a cien komodít (od 40:17 min.).

Streamovaný záznam (52 min.) v systéme WebEx vznikol zo školenia pre vysoké školy – členov konzorcia v rámci grantového programu VaVpI a ich poslucháčov, pedagógov a doktorandov.

4. 12. 2013

Alexander Street zbiera ocenenia

Po umiestnení sa na prestížnom zozname EContent 100 Alexander Street Press získal ocenenie Best Content 2013 Charleston Advisor's Readers' Choice Awards za kolekciu Underground & Independent Comics, Comix and Graphic Novels. Obsahuje vyše 350 primárnych prameňov pre výskum komiksových kníh a grafických románov, či už slávnych alebo inak ťažko dostupných.

Alexander Street Press digitalizuje a sprístupňuje primárne pramene, partitúry, zvukové a video nahrávky najmä pre humanity a spoločenské vedy.

2. 12. 2013

HSTalks: E-prednášky o genetike v poľnohospodárstve

Genetickým technológiám a procesom v poľnohospodár­stve, genetike rastlín i zvierat sa venuje deväť e-prednášok najnovšej série Agricultural GeneticsHSTalks Biomedical & Life Sciences Collection.

Používatelia s aktívnym predplatným majú prístup automaticky rozšírený o nové série a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

1. 12. 2013

Obchodné podnikanie v e-prednáškach od HSTalks

Plánovanie a implemetácia stratégie v maloobchode je témou najnovšej série 9 e-prednášok v kolekcii HSTalks Marketing & Management.

Pokiaľ máte aktívne predplatné, váš prístup je automaticky rozšírený o novú sériu o spotrebiteľskom správaní a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

Do 31. 12. 2013 je z novej série voľne dostupná celá prednáška The role of logistics within a retailing strategy (46 min).

1. 12. 2013

Central and Eastern European Online Library prekročila tisícku

Central and Eastern European Online Library sprístupňuje už 1018 odborných a vedeckých časopisov zo strednej, východnej a juhovýchodnej Európy. Zamerané sú na spoločenskovedné a humanitné odbory. V kolekcii je v súčasnosti 53 časopisov z Českej republiky a 29 zo Slovenska.

30. 11. 2013

Ve spolupráci s Music Sales Group vznikla další kolekce partitur

Společnost Alexander Street Press ve spolupráci s Music Sales Group vytvořila v pořadí již třetí online kolekci partitur Classical Scores Library: Volume III, která nabídne 400 000 stran notových zápisů. Poprvé se tak v digitální podobě objeví díla z produkce renomovaných vydavatelství Chester Music a Novello & Co. Naleznete zde také produkci vydavatelství Faber Music, Donemus, a dalších.

Kolekce nabízí nepřeberné množství materiálů vhodných pro kurzy hudební teorie, dějin hudby, hudební literatury a komponování. Součástí jsou moderní vydání děl skladatelů jako jsou Bach, Beethoven, Berlioz, Brahms, Byrd, Gibbons, Handel, Haydn, Mendelssohn, Monteverdi, Mozart, Purcell, Elgar, De Falla, Franck, Holst, Joubert, Maxwell-Davies, Musgrave, Saariaho, Sallinen, Stravinskij, Čajkovskij a další.

Kolekce volně navazuje na Volume I a Volume II, a je dostupná pro veřejné a akademické knihovny formou předplatného nebo jednorázového nákupu.

29. 11. 2013

Novšie   Staršie