Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Intota Assessment: jedno riešenie na analýzu celého knižničného fondu

Intota Assessment je prvým z nástrojov novej služby Intota od Serials Solutions. Tento pokročilý a komplexný systém umožňuje analýzu využitia databáz, kníh a perodík v elektronickej aj tlačenej forme. Nástroj slúži organizáciám a konzorciám, aby mohli:

 • zjednodušiť udržiavanie a tvorbu knižničného fondu
 • vypočítať návratnosť investície
 • ukázať hodnotu fondu

Intota Assessment poskytuje niekoľko chytrých a inovatívnych funkcií:

 • celkový prehľad o využití zdrojov knižnice
 • nové pohľady a metriky knižničných fondov
 • analýza prekrytia
 • porovnanie medzi zúčastnenými knižnicami pre konzorciá
 • deselekcia, ktorá sa hodí napr. na zobrazenie nevyužívaných titulov alebo nájdenie duplicít medzi elektronickou a tlačenou verziou

Vďaka spojeniu údajov o využívaní tlačených a elektronických informačných zdrojov a kvalitatívnych údajov, ako sú Books in Print®, môže knižnica urobiť informované rozhodnutie o ďalších investíciách a vývoji svojej kolekcie.

26. 11. 2013

BioOne so 179 časopismi od roku 2014

Vydavateľstvo BioOne oznámilo rozšírenie rovnomennej časopiseckej kolekcie o nové tituly od 1. januára 2014:

 • Arachnology od British Arachnological Society
 • Ardeola od Spanish Society of Ornithology
 • Herzogia od Bryological and Lichenological Association for Central Europe

V roku 2014 BioOne bude domovom pre 179 časopiseckých titulov pre biologické, ekologické a environmentálne odbory, z ktorých 132 je s ISI rankingom.

25. 11. 2013

E-knihy a IET.tv od Institution of Engineering and Technology

IET Digital Library sa mení z kolekcie časopisov a publikácií z konferencií Institution of Engineering and Technology na vstupnú bránu ku všetkým materiálom od IET.

Novinkou na platforme sú elektronické knihy zamerané rovnako ako časopisy na elektroniku, elektrotechniku, výpočtovú techniku, telekomunikácie, automatizáciu a biomedicínu.

V roku 2014 bude integrovaná zatiaľ samostatne dostupná IET.tv. Na 15 kanáloch je vyše 4500 videí s prezentáciami, prednáškami, seminármi a konferenčnými vystúpeniami, ako aj záznamov firemných akcií a rozhovorov s významnými expertami alebo prezentácií produktov. U podujatí na živo sa dá diskutovať s rečníkom. Sedem kanálov je voľne dostupných.

25. 11. 2013

Softvérové inžinierstvo v Knovel Library

Poskytuje informácie o vývoji softvéru, ktorý riadi zariadenia, monitoruje procesy, analyzuje dáta pre reporting a diagnostiku, umožňuje používateľom pracovať so strojmi a elektronikou, a zabezpečuje komunikačné siete.

Sekcia začína s 97 príručkami zameranými na:

 • Embeded software
 • Frameworks
 • General References
 • Mobile & Web Applications
 • Operating Systems & Servers
 • Programming Languages
 • Project Management
 • Software Testing & Verification

Obsahuje príručky od spoločností a vydavateľstiev, ako sú:

 • American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA)
 • Elsevier
 • IGI Global
 • Industrial Press
 • International Society of Automation
 • Packt Publishing
 • SAE International

S novou kolekciou sa zoznámite cez voľne dostupné vyhľadávanie.

Zdarma si tiež môžete stiahnuť kapitolu z knihy Designing, Engineering, and Analyzing Reliable and Efficient Software vydavateľstva IGI Global.

19. 11. 2013

Nové videá v Paley Center Seminars

ProQuest aktualizoval ojedinelú video kolekciu rozhovorov a panelových diskusií nahraných v The Paley Center for Media.

Paley Center Seminars teraz obsahujú 400 hodín video záznamov seminárov a panelových diskusií, v ktorých diskutujú významné osobnosti, televízni tvorcovia a producenti o procese televíznej tvorby, aktuálnych témach v žurnalistike, umení a politike.

19. 11. 2013

Zákopové časopisy hovoria o 1. svetovej vojne

ProQuest digitalizuje vyše 1500 časopisov vydaných v rokoch 1914 až 1919 pre vojakov v zákopoch, jednotlivé ozbrojené jednotky a civilné spoločnosti.

Zbierka obsahuje časopisy napísané a ilustrované mužmi a ženami v ozbrojených silách a sociálnych organizáciách, ako sú Armáda spásy, Červený kríž a National Federation of Disabled Soldiers and Sailors. Vydávané boli zvyčajne neoficiálne a boli určené len členom jednotky. Obsahujú poéziu, krátke poviedky, karikatúry a ilustrácie, históriu jednotky, anekdoty, reklamu a spomienky.

V prvej fáze sú naskenované a zindexované časopisy zo zbierok Imperial War Museums a British Library. Po dokončení projektu bude archív obsahovať približne 35 000 jednotlivých čísiel časopisov a 500 tisíc stránok.

Časopisy sú zaujímavým primárnym prameňom pre historikov skúmajúcich dejiny 1. svetovej vojny, aj pre vedcov, ktorí sa venujú dejinám medicíny, literatúre, kultúre a genderovým štúdiám začiatku 20. storočia.

19. 11. 2013

Brill hlási nové časopisy od roku 2014 a zvýšené impakt faktory

Narastajúci počet časopisov vydavateľstva Brill je indexovaných v citačných databázach Web of Science (50) a Scopus (115). Celá kolekcia obsahuje 238 vedeckých časopisov zameraných predovšetkým na medzinárodné právo, dejiny, islamistiku, ázijské štúdiá a ďalšie spoločenské vedy. Viaceré tituly si vylepšili impakt faktor z roku 2011 na 2012:

V roku 2014 začne Brill vydávať nové časopisy:

 • Asiascape: Digital Asia
 • Central Asian Affairs
 • Ecclesial Practices
 • Journal of Abbasid Studies
 • Journal of Jesuit Studies
 • Review of Religion and Chinese Society

Brill prevezme od roku 2014 časopisy:

18. 11. 2013

Co zajímavého má pro vás OUP na rok 2014?

Kolekce časopisů Oxford Journals od ledna 2014 nabídne řadu nových titulů, např. pro muzikoterapii (Journal of Music Therapy, Music Therapy Perspectives, vyd. American Music Therapy) nebo drůbežářství (Poultry Science, The Journal of Applied Poultry Research, vyd. Poultry Science Association). V celé kolekci je 262 prestižních titulů z mnoha vědních oborů:

Akademické instituce mohou zvolit předplatné kompletní kolekce, oborově zaměřených balíčků nebo si nakombinovat vlastní mix titulů. Retrospektiva sahá až do roku 1996, předplatit lze i archiv. Po ukončení předplatného zůstávají práva k předplacenému ročníku. Rozhraní je optimalizováno i pro mobilní telefony a tablety, a knihovníci mají k dispozici statistiky využití ve formátu COUNTER.

18. 11. 2013

Thieme eOtolaryngology - specializovaný portál pro ORL

Vydavatelství Thieme Publishing Group představilo nový online zdroj Thieme eOtolaryngology, kde jsou na jednom místě dostupné všechny zdroje Thieme zaměřené na otorhinolaryn­gologii – chirurgii hlavy a krku. Získat klinické informace je tak nyní pro odborníky snažší, rychlejší a efektivnější, než kdy předtím.

Uživatelům je dostupný mix 60 klíčových operačních technik popsaných „krok za krokem“ (Procedures), 400 videí procedurálních technik, 80 případových studií, mix elektronických knih (E-Books), více než 34 000 obrázků pro použití např. v prezentacích a vyhledávání současně v článcích v časopisech Thieme (Craniomaxillo­facial Trauma and Reconstruction, Facial Plastic Surgery, Journal of Neurological Surgery Part B: Skull Base) a v databázi PubMed.

Thieme eOtolaryngology bude zveřejňovat nejnovější poznatky ihned, jakmile budou dostupné.

14. 11. 2013

Klinická proteomika v e-prednáškach HSTalks

Osem e-prednášok najnovšej série Clinical ProteomicsHSTalks Biomedical & Life Sciences Collection sa venuje technickým otázkam klinickej proteomiky a aspektom špecifickým pre jednotlivé choroby.

Používatelia s aktívnym predplatným majú prístup automaticky rozšírený o nové série a e-prednášky doplnené do existujúcich sérií.

13. 11. 2013

Novšie   Staršie