ČeskyEnglish

Úvod » Podpora » Manuály, materiály, nástroje » E-zdroje - hudobné a tanečné umenie

E-zdroje - hudobné a tanečné umenie

Pôvodný zdroj: Albertina icome Bratislava

Pozrite si:

  • do 31. 1. 2020 1800 rozhovorov, záznamov predstavení, dokumentárnych a vzdelávacích filmov od Artfilms. Všetko z divadla, tanca, hudby, dizajnu, architektúry, vizuálnych umení, filmu, digitálneho umenia, … Voľne dostupné po vytvorení osobného účtu do 31. 12. 2019.

Prečítajte si voľne dostupné:

Máte prístup

…v internetovej sieti vašej organizácie k:

  • ProQuest Central? Pozrite sa, aké časopisy, dizertačné práce a ďalšie publikácie zamerané na hudbu, tanec, divadlo a film máte k dispozícii. Napr. British Journal of Music Education, Organised Sound, Yearbook for Traditional Music a Archiv für Musikwissenschaft.
  • Academic Video Online? Pozrite si záznamy predstavení, dokumentárne filmy, rozhovory, či inštruktážne materiály zamerané na hudbu a tanec. Napr. byzantská duchovná hudba, stredoveká hudba a etnická hudba. Súčasťou je aj výber videí od Artfilms.
  • Central & Eastern European Online Library? Zastúpené sú aj časopisy zo umenovedných odborov.
  • Oxford Music Online? Encyklopédia hudby s 52 000 článkami. Vyhľadávanie aj podľa témy, obdobia, hudobného nástroja, svetadielov/krajín či profesie.

Predstavujeme

Pre autorov

Otázky? Školenie k dostupným e-zdrojom? Nezáväzná cenová ponuka? Iný odbor? Napíšte alebo zavolajte.

Celý prehľad e-zdrojov dostupných na Slovensku, ďalej open access a dočasne sprístupnených publikácií priebežne aktualizujeme tu:

aktualizované 7.1.2020