Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Rozlúčili sme sa so starým Dialogom

Ešte jedno ohliadnutie za rokom 2013. Svoju vyše 40-ročnú históriu na silvestra 2013 ukončila najstaršia online databázová centrála Dialog, ktorá vznikla ešte v dobe, keď internet ani neexistoval. Nástupcom je nová platforma ProQuest Dialog, ktorá vznikla po zjednotení Dialogu a DataStaru.

Raz mi niekto povedal, že nie je možné mať citovú väzbu k informačným zdrojom a platformám. Minulý rok som zistila, že mám a nie som sama. A nie sme ani jediní, čo spomíname. Ako si pamätajú Dialog informační špecialisti vo svete a u nás? Prečítajte si spomienky doc. Rudolfa Vlasáka a dr. Jiřího Kadlečka.

Používali ste starý Dialog? Aké sú vaše spomienky naň? Podeľte sa o svoje postrehy. Chcete sa pozrieť, ako vyzerá nový ProQuest Dialog?

Chcem si prečítať celý článok

5. 3. 2014

Posledný týždeň na prihlásenie príspevku na konferenciu INFORUM

Možnosť zaregistrovať odborný príspevok do programu konferencie INFORUM 2014 bola predĺžená do 9. 3. 2014! Pokyny na registráciu príspevku, vrátane tém a online formulára nájdete na stránke Call for Papers. Po dohode s redakciou budú tento rok prvýkrát vybrané príspevky publikované v odbornom recenzovanom časopise ProInflow.

Konferencia sa uskutoční 27. – 28. mája v Prahe na Vysokej škole ekonomickej. Pôvodné príspevky a prezentácie budú po ukončení konferencie dostupné online v konferenčnom zborníku.

Prednášajúci odborného príspevku získáva vstup na konferenciu zdarma, vrátane účasti na Infomejdane.

Veríme, že vás témy konferencie zaujmú, a tešíme sa na vaše príspevky! V prípade otázok či návrhov na prednášajúcich nás neváhajte kontaktovať.

4. 3. 2014

Nominujte zaujímavé projekty a služby na Cenu INFORUM 2014

Dajte knihovníckemu svetu vedieť o zaujímavom projekte, produkte či službe, ktoré súvisia s elektronickými informačnými zdrojmi, a boli predstavené v roku 2013 alebo 2014. Nominujte ich do súťaže o Cenu INFORUM 2014. Cez online formulár možno zadávať nominácie z ČR a SR, a to až do polovice marca.

Prehľad už došlých nominácií viď web INFORUM.

O víťazovi rozhodnú hlasovaním v prihláškach účastníci konferencie. Cena bude odovzdaná počas spoločenského večera v utorok 27. 5.

„Víťazi z minulých rokov .(Archiv INFORUM)":http://www.inforum.cz/cs/archiv sú zverejnení u každého z predchádzajúcich ročníkov.

3. 3. 2014

Knihy z ESASO Course Series so zľavou 20 % do 8. 5. 2014

Vydavateľstvo S. Karger Publishers vydá štvrtú knihu Optical Coherence Tomography z edície ESASO Course Series.

Edícia sprístupňuje znalosti odborníkov z celého sveta pre oftalmológov, optometristov a technikov. Tvoria základ kurzov Európskej školy pre pokročilé štúdiá v oftalmológii (ESASO) pre študentov očného lekárstva ako aj lekárov a optikov.

Pri príležitosti vydania novej knihy poskytneme do 8. 5. 2014 20% zľavu na prvé tri zväzky ESASO Course Series:

Všetky štyri knihy z ESASO Course Series sa dajú objednať formou trvalého nákupu:

 1. elektronická kniha podľa vlastného výberu
 2. tlačená + elektronická kniha podľa vlastného výberu
 3. ako súčasť výberu ekníh a e-časopisov vydavateľstva S. Karger pre oftalmológiu

28. 2. 2014

ISSN International Centre spustilo beta verziu ROAD Directory of Open Access Scholarly Resources

ISSN International Centre s podporou Communication and Information Sector of UNESCO vytvoril voľne dostupnú databázu open access vedeckých publikácií. Beta verzia ROAD – Directory of Open Access Scholarly Resources poskytuje prístup k bibliografickým záznamom vedeckých časopisov, zborníkov z konferencií a akademických repozitárov dostupných online ako open access.

Záznamy sú obohatené o údaj, či sú indexované a abstrahované v databázach a registroch alebo zdrojoch s citačnými indikátormi časopisov. Vyhľadávať sa dá podľa krajiny, odboru, ISSN, názvu, jazyka, typu publikácie, údaju, či je indexovaná v informačných a citačných službách.

Počas roku 2014 pribudnú ďalšie periodiká aj nové druhy publikácií, napr. monografické edície. Záznamy v ROAD budú sprístupnené v dátovom formáte RDF a rozšírený bude údaj, v ktorých ďalších informačných a citačných službách sú publikácie sledované.

28. 2. 2014

Retrospektíva RILM na platforme ProQuest

Od svojho prvého vydania v roku 1967, Répertoire International de littérature Musicale (RILM) slúži ako základný zdroj informácií o odborných hudobných publikáciách.

Na platforme ProQuest je odteraz dostupný RILM Retrospective Abstracts of Music Literature s retrospektívou z rokov 1835 až 1966. Obsahuje 20 000 biblio­grafickým záznamom časopiseckých článkov, príspevkov z konferenčných zborníkov, Festschriften, výročných publikácií a kníh.

Retrospektíva je dostupná formou predplatného ako rozšírenie RILM Abstracts of Music Literature.

28. 2. 2014

Dance in Video: Volume II začína so 115 nahrávkami

Dance in Video: Volume II začína so 104 hodinami a 115 videami zo 400 hodín, ktoré bude kolekcia obsahovať po dokončení. Súčasťou sú:

 • tanečné predstavenia vrátane vystúpení Cambodian Royal Ballet, AIR v choreografii Sabura Teshigawara, Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan, Black Cake (Bavarian State Ballet), Luskáčik od Maurice Béjarta, Le Spectre de la Rose v podaní Kirov Ballet, Firebird a Darpana Dance Company (India).
 • rozhovory a dokumentárne filmy s tanečníkmi ako sú Suzanne Farrell, Michail Baryšnikov, Twyla Tharp, či historik a kritik David Vaughan (kritik a historik)
 • inštruktážne videá od George Balanchine Foundation so základnými a pokročilými baletnými technikami, zastúpené sú aj tanečné smery breakdance, street funk, street jazz alebo technika mímov.

Druhý diel nadväzuje na Volume I.

24. 2. 2014

Nástroje na analýzu finančných údajov v MarketLine

MarketLine Advantage obsahuje štyri nové analytické nástroje. Interaktívne databázy finančných údajov využijete, či už hľadáte nové investičné príležitosti, kľúčové metriky na porovnanie s konkurenciou alebo informácie o trhoch (market intelligence):

 • Financial Deals Tracker
 • Company Report Generator
 • Company Prospector
 • Investment & Advisory Prospector

Viac informácií nájdete v príručke ako používať nové nástroje

MarketLine Advantage je informačný zdroj o najvýznamnejších firmách, trhoch a krajinách celého sveta.

24. 2. 2014

Dejiny umenia v Oxford Bibliographies

Oxford Bibliographies Online sprístupnila sprievodcu najnovším výskumom o dejinách umenia.

Modul slúži ako sprievodca najdôležitejšími materiálmi pre výskum a štúdium za posledné desaťročia.

Oxford Bibliographies sa umiestnili na zozname Top 10 Internet Resources of 2013 od CHOICE Reviews Online.

S Oxford Bibliographies Online sa jednoducho zoznámite cez voľne dostupné vyhľadávanie

24. 2. 2014

Nové tituly pro knihovnictví a informační vědu u Taylora

Vydavatelství Taylor & Francis Group oznámilo, že začne vydávat pod svou značkou Routledge tři časopisecké tituly zaměřené na informační vědu a knihovnictví:

 • Journal of Global Information Technology Management (IF 0,917)
 • Journal of Information Technology Case and Application Research
 • Journal of Information Privacy & Security

V nabídce Taylor & Francis je vedle dalších 56 specializo­vaných oborových časopisů také známá encyklopedie Encyclopedia of Library and Information Sciences

18. 2. 2014

Novšie   Staršie