Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Vychádza tretia kolekcia dokumentárnych filmov o aktuálnom dianí

Alexander Street Press pokračuje v sérii Filmakers Library Online treťou kolekciou so sto novými a ocenenými dokumentárnymi filmami od tvorcov z celého sveta. Kolekcia sa sústreďuje na aktuálne dianie a vznikajúce globálne problémy od popredných producentov vrátane HBO, Dramatists Guild Fund a CBC Learning. Súčasťou sú napr. filmy:

  • Cyberwar: Behind the Firewall, Volumes I–III (2013)
  • Going Blind (2010, „a jewel of a film … belongs in every library.“ – Library Journal)
  • How Democracy Works Now (2013, “Without question … the best documentary film series on government ever produced." – Forbes)
  • Howard Zinn: You Can’t Be Neutral on a Moving Train (2005, Academy Award Nominee)
  • The Latino List: Volumes I and II (2012, “tender, painful, inspiring." – Huffington Post)
  • The Legacy Project: Dramatists Talk about Their Work, Volume II (2013)
  • Out of Print (2013, Tribeca Film Festival)
  • The Undocumented (2013, “a must-see about our ongoing immigration discussion." – Charlotte Observer)

U každého videa je k dispozícii textový prepis hovoreného slova, v obsahu možno jednoducho a efektívne vyhľadávať, z videí strihať krátke klipy, vytvárať vlastné zoznamy filmov, pridávať vlastný obsah a vďaka permanentnému URL odkazu jednotlivé klipy alebo zoznamy filmov citovať.

20. 5. 2014

Alexander Street rozširuje video kolekciu pre pedagógov

Vydavateľstvo Alexander Street Press vytvorilo druhú online kolekciu video nahrávok Education in Video pre učiteľov a študentov pedagogických fakúlt alebo učiteľských smerov ako aj pre ďalšie vzdelávanie učiteľov v praxi.

Súčasťou sú modelové demonštrácie výučby, prednášky, dokumenty, zábery z triedy, dokumenty náročných situácií v pedagogickom procese.

V súčasnosti Education in Video obsahuje 350 hodín videí s dôrazom na špeciálne potreby, angličtinu ako druhý jazyk (English as a Second Language, ESL), multikulturalizmus v triede a vzdelávacie štandardy U. S. Common Core. Ďalšie zahrnuté témy sú vyučovacie metódy, základné vzdelávanie, učebný plán, vzdelávanie učiteľov, technológie vo vzdelávaní, stredoškolské vzdelávanie, školské poradenstvo a pedagogická psychológia.

Dostupná je formou predplatného alebo jednorazového nákupu samostatne alebo integrovaná s Education in Video: Volume I na platforme Alexander Street Online.

20. 5. 2014

Všetky e-knihy EBL zindexované vo vyhľadávači Summon

ProQuest zindexoval úplné texty všetkých elektronických kníh z katalógu EBL – Ebook Library v discovery službe Summon. Indexácia úplných textov e-kníh na platforme EBL, ako aj na HathiTrust a ebrary, je súčasťou väčšej iniciatívy ProQuestu vedúcej k lepšej viditeľnosti a dostupnosti e-kníh v knižničných fondoch.

Projekt začal v roku 2011, kedy Serials Solutions detailne zindexovali obsah kolekcie HathiTrust a nasledujúci rok úplné texty titulov na platforme ebrary. Už pred tým boli v Summone metadáta EBL (od roku 2009). Súčasne ProQuest pracuje na ďalšom veľkom projekte: integrácii EBL a ebrary do jednej platformy pre e-knihy.

EBL si vybudovala celosvetovú reputáciu inováciami zameranými na špecifické potreby univerzitných, vedeckých a firemných knižníc. Na platforme EBL je v súčasnosti vyše 400 000 e-kníh. Flexibilné modely na ich sprístupnenie zahŕňajú trvalý nákup, používateľmi riadenú akvizíciu (demand-driven acquisition, DDA) aj krátkodobé pôžičky (Non-Linear™ Lending). Summon vyhľadáva vo všetkých e-knihách, ku ktorým má organizácia prístup vrátane automaticky aktualizovaných titulov získateľných formou DDA podľa zamerania knižnice a potrieb používateľov.

Služba Summon je známa svojim zjednoteným indexom, ktorý umožňuje používateľom vyhľadávať všetok obsah naraz s krátkou dobou odozvy a vysokou spoľahlivosťou. Spája a štandardizuje úplné texty a metadáta, ako sú abstrakty, predmetové heslá, tezaury a kontrolované slovníky, počty citácií a obohacujúce údaje (enrichment data).

Spojenie všetkých informácií umožňuje efektívne a jednoducho nájsť relevantný obsah, či už používateľ hľadá v prirodzenom jazyku alebo pomocou kontrolovaných slovníkov.

14. 5. 2014

Globálna stratégia a vedenie ľudí v HSTalks

Do kolekcie e-prednášok HSTalks Marketing & Management pribudli dve série:

So sériami sa môžete zoznámiť cez krátke ukážky z každej e-prednášky. Zo série Leadership Development je voľne dostupná do 30. 6. 2014 celá e-prednáška Leadership Development.

Pokiaľ vaša organizácia má predplatné ku kolekcii HSTalks Marketing & Management, automaticky získavate prístup ku všetkým novým a aktualizovaným sériám a e-prednáškam.

6. 5. 2014

Nové e-prednášky o biofarmaceutikách a biochémii v HSTalks

Do kolekcie e-prednášok HSTalks Biomedical & Life Sciences pribudli tri série:

So sériami sa môžete zoznámiť cez krátke ukážky z každej e-prednášky. Zo série Synapses, Neurotransmitters and Receptor Channels je voľne dostupná do 31. 5. 2014 celá e-prednáška Presynaptic plasticity.

Pokiaľ vaša organizácia má predplatné ku kolekcii HSTalks Biomedical & Life Sciences, automaticky získavate prístup ku všetkým novým a aktualizovaným sériám a e-prednáškam.

5. 5. 2014

Novum Testamentum Supplements Online

Vydavatelství Brill v květnu zpřístupní pod názvem Novum Testamentum Supplements Online elektronickou verzi známé knižní série, která obsahuje všechny svazky publikované už od roku 1963. Celkem se jedná o 151 svazků, včetně těch, které vyšly v roce 2013.

V edici Novum Testamentum, Supplements vychází především monografie a eseje, které tvoří originální příspěvky pro obor studium Nového zákona.

5. 5. 2014

Bohatá květnová nabídka nových publikací OECD

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zveřejnila/při­pravuje nové studie, které lze přes AiP/AiB získat jak v elektronické, tak papírové podobě:

5. 5. 2014

Teológia a misiológia na platforme BrillOnline

Vydavateľstvo Brill rozšírilo edičný program o elektronické informačné zdroje pre teológiu a misiológiu. Dostupné už sú:

Úplnou novinkou je zbierka primárnych prameňov Archives of the Church of Uganda Online.

Odborovo portfólio nadväzuje na doterajšie zdroje pre religionistiku, biblistiku a ranné kresťanstvo.

30. 4. 2014

Alexander Street: 500 top učebníc pre obchodné fakulty a programy MBA

Po Global Business and Economics in Video vydavateľstvo Alexander Street Press rozširuje portfólio vzdelávacích informačných zdrojov pre obchodné fakulty a programy MBA o Business E-books Online. Súčasťou kolekcie je 500 učebníc zameraných na marketing, manažment, udržateľné podnikanie, obchodnú komunikáciu a riadenie ľudských zdrojov.

Nasledovať budú informačné zdroje pre výučbu a štúdium manažmentu ľudských zdrojov a medzinárodného podnikania.

24. 4. 2014

Ťažko dostupné analýzy od J.P. Morgan na platforme ProQuest

J.P. Morgan a ProQuest spojili svoje sily, aby mohli vzdelávacie a výskumné inštitúcie využívať finančné a ekonomické analýzy firiem doteraz dostupné len pre kľúčových klientov a investorov obsiahnuté v Morgan Markets, a vytvorili databázu J.P. Morgan Research.

Obsahuje znalosti o vyše 3000 spoločnostiach z celého sveta a všetkých hlavných ekonomikách. Súčasťou sú informácie o trendoch, predpovede, makro analýzy spoločností a globálnej ekonomiky. Každý mesiac pribudne približne 1500 nových správ zverejňovaných spoločnosťou J.P. Morgan a výber z archívnych materiálov.

Analytické správy za sa dajú vyhľadávať súčasne s obchodnými správami, analýzami trhov a vedeckými článkami z ostatných databáz predplatených na platforme ProQuest.

24. 4. 2014

Novšie   Staršie