Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Alexander Street: 500 top učebníc pre obchodné fakulty a programy MBA

Po Global Business and Economics in Video vydavateľstvo Alexander Street Press rozširuje portfólio vzdelávacích informačných zdrojov pre obchodné fakulty a programy MBA o Business E-books Online. Súčasťou kolekcie je 500 učebníc zameraných na marketing, manažment, udržateľné podnikanie, obchodnú komunikáciu a riadenie ľudských zdrojov.

Nasledovať budú informačné zdroje pre výučbu a štúdium manažmentu ľudských zdrojov a medzinárodného podnikania.

24. 4. 2014

Ťažko dostupné analýzy od J.P. Morgan na platforme ProQuest

J.P. Morgan a ProQuest spojili svoje sily, aby mohli vzdelávacie a výskumné inštitúcie využívať finančné a ekonomické analýzy firiem doteraz dostupné len pre kľúčových klientov a investorov obsiahnuté v Morgan Markets, a vytvorili databázu J.P. Morgan Research.

Obsahuje znalosti o vyše 3000 spoločnostiach z celého sveta a všetkých hlavných ekonomikách. Súčasťou sú informácie o trendoch, predpovede, makro analýzy spoločností a globálnej ekonomiky. Každý mesiac pribudne približne 1500 nových správ zverejňovaných spoločnosťou J.P. Morgan a výber z archívnych materiálov.

Analytické správy za sa dajú vyhľadávať súčasne s obchodnými správami, analýzami trhov a vedeckými článkami z ostatných databáz predplatených na platforme ProQuest.

24. 4. 2014

Využite Knovel na tablete

Všetci používatelia služby Knovel odteraz môžu využívať väčšinu funkcií Knovelu – od základného vyhľadávania cez vyhľadávanie údajov až po My Knovel – na tabletoch s internetovým pripojením. Knovel sa tak stáva dostupným odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Nie je potrebné si stiahnuť žiadnu aplikáciu ani čokoľvek inštalovať do vlastného zariadenia. Pri použití tabletu stačí zadať adresu app.knovel.com/web/, či už používate IOS7 [iPad], IOS6 [iPad mini], Google Chrome [Google Nexus 7, Samsung Galaxy], Android Browser, Firefox on Android alebo Opera Mini.

Návody k jednotlivým operačným systémom, prehliadačom a zariadeniam nájdete v Knovel Support Center.

24. 4. 2014

Pozvánka na 20. ročník konferencie INFORUM - čo vás čaká a nemine

V dňoch 27. – 28. mája 2014 sa v Prahe uskutoční konferencia INFORUM 2014 usporiadaná Albertinou icome Praha v spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Prahe a ďalšími organizáciami. Zameraná je na elektronické informačné zdroje, ich akvizíciu, správu a propagáciu, na aktuálne trendy vo vyhľadávaní a discovery systémy, na digitalizačné projekty kultúrneho dedičstva, na využitie mobilných technológií a cloudových služieb, a súvisiace témy.

20. ročník odštartuje pondelňajšími workshopmi. Lektorkami na prvom z nich budú Linda Vidlund a Cecilia Petersson zo Švédska, a účastníci si z neho odnesú praktické tipy a stratégie, ako zviditeľniť elektronické informačné zdroje. Na druhom workshope Dave Pattern z Veľkej Británie spolu s Helle Lauridsen prevedú úskaliami výberu, implementácie a propagácie discovery systému.

Dave a Linda spolu s Ceciliou vystúpia so svojimi príspevkami aj na začiatku konferencie, kde nebude chýbať ani Peter Gilliver, významný lexikograf a editor Oxford English Dictionary. Kompletný program konferencie a prihlášky pre účastníkov nájdete na www.inforum.cz. Do 28. 4. ešte platí zľava pre ranné vtáčatá.

20 rokov, to už je dôvod na poriadnu oslavu, a tak účastníkov pozývame aj na tradičný Infomejdan, kde dôjde zároveň k odovzdaniu Ceny INFORUM 2014. Mediálnymi partnermi sú IKAROS, Inflow a ProInflow. Súčasťou dvojdennej akcie je tiež možnosť stretnúť sa v predsále so zástupcami domácich a zahraničných firiem.

Pokiaľ sú vám témy konferencie blízke, neváhajte a prihláste sa. V máji sa tešíme na stretnutie.

24. 4. 2014

Počet e-kníh na trvalý nákup v ebrary prekročil pol milióna

Počet elektronických kníh na trvalý nákup na platfome ebrary presiahol 500 000.

Okrem trvalého nákupu, ebrary sprístupňuje jednotlivé e-knihy aj formou krátkodobých pôžičiek alebo ako kolekcie odborných a vedeckých kníh formou predplatného.

24. 4. 2014

Psychologové zbystřete, sebrané spisy C.G. Junga v digitální podobě

Poprvé jsou v digitální podobě dostupné sebrané spisy švýcarského psychologa a psychoteraupeuta Carla Gustava Junga, a to na platformách ebrary a EBL.

The Collected Works of C.G. Jung: Complete Digital Edition (vyd. Princeton University Press) je stěžejním studijním materiálem pro studenty psychologie a příbuzných oborů, kteří díky převedení do digitální podoby mohou ve všech svazcích plnotextově vyhledávat.

C.G. Jung je zakladatelem analytické psychologie. Jeho přínos psychologii spočívá v pochopení lidské psychiky na pozadí světa snů, umění, mytologie, náboženství a filosofie. Má významný podíl na zkoumání příčin a léčbě schizofrenie.

The Complete Digital Edition obsahuje svazky 1–18 a svazek 19 (bibliografie). Přístup lze získat na základě jednorázového nákupu.

24. 4. 2014

Nečakané ocenenie pre knihu od Royal Society of Chemistry

Kniha The Science and Commerce of Whisky od autorov Iana Buxtona a Paula Hughesa vyhrala 2014 Drammie Award. Zaujímavé na ocenení je, že bola ocenená len krátko po vydaní a o udelení ceny hlasujú priamo nadšenci pre whisky.

24. 4. 2014

Více než 1000 e-knih od Lippincott Williams & Wilkins v ebrary

Ebrary rozšiřuje svůj záběr elektronických knih pro medicínu. Téměř 1000 titulů z produkce vydavatelství Lippincott Williams & Wilkins (LWW) je nově dostupných na platformě ebrary, a další budou brzy přibývat. E-knihy LWW jsou částečně dostupné jak v rámci předplatného (např. jako součást kolekce Academic Complete), tak i formou jednorázového nákupu jednotlivých publikací.

V Academic Complete uživatelé naleznou např:

 • Cardiac Nursing
 • Chapman's Ortho­paedic Surgery
 • Fast Facts for Nurses
 • Handbook of Diagnostic Tests
 • Lippincott Manual of Nursing Practice Handbook
 • Radiology 101: The Basics and Fundamentals of Imaging

Z nabídky titulů pro trvalý nákup vybíráme:

Prohlédněte si kompletní seznam titulů vydavatelství LWW na platformě ebrary.

V ebrary naleznete také klíčové publikace z Doody's Core Titles (každoroční seznam nejdůležitějších knižních titulů pro medicínu, který sestavuje více než 200 odborníků a lékařských knihovníků). Kolekce Academic Complete aktuálně zpřístupňuje více než 100 Doody's e-knih, to je třikát více než v jiných knižních kolekcích dostupných formou předplatného. Co se týká medicíny, v Academic Complete jsou bohatě zastoupeny tituly předních světových vydavatelů – Wolters Kluwer Health – LWW; Elsevier Health; American Academy of Pediatrics; Wiley-Blackwell; Slack; Oxford; Jones & Bartlett; American Psychiatric Press; F. A. Davis, American Society of Health System Pharmacists; a další.

Jednotlivé Doody's e-knihy jsou v nabídce ebrary k dispozici i pro jednorázový nákup – viz. kompletní seznam

23. 4. 2014

BrillOnline: Le Grand Ricci aj East Asia Archive

Po Le Grand Ricci vydavateľstvo Brill sprístupnilo v elektronickej podobe pre začínajúcich aj pokročilých čitateľov klasických čínskych textov prvé referenčné diela o klasickej Číne

Ako prvé sú v Chinese Encyclopedic Reference:

Na rade sú:

 • A Biographical Dictionary of the Qin, Former Han and Xin Periods (221 BC–AD 24) od M. Loewe
 • A Biographical Dictionary of Later Han to the Three Kingdoms (23–220 AD) od R. de Crespigny

V rámci série East Asia Archive Online vydal Brill zdigitalizované historické periodiká Japan Chronicle Weekly (1902 – 1940) a The Chinese Students’ Monthly (1906 – 1931) pre štúdium/výskum dejín východnej Ázie 20. storočia.

23. 4. 2014

CABI představilo nové rozhraní a vylepšené funkce pro e-knihy a kompendia

Vydavatelství CABI Publishing inovovalo rozhraní pro práci s knižními kolekcemi CAB eBooks a databázemi CABI Compendia. Vylepšené funkce a příjemnější prostředí je optimalizováno i pro přístup přes mobilní zařízení.

Změny se týkají:

Co nového přináší vylepšené rozhraní?

 • Optimalizované pro přístup a využívání na mobilních zařízeních
 • Přehledné a uživatelsky přívětivé prostředí – nové funkce a jednodušší vyhledávání
 • Osobní uživatelské účty – možnost uchování rešeršních dotazů a vybraných záznamů
 • Inteligentní vyhledávání – předpřipravené rešeše založené na často hledaných tématech pro rychlý přístup k informacím
 • Rozšířená hledání – pro získání přesnějších výsledků je možno vyhledávat podle tématu a obsahu
 • Možnosti upřesnění – přehledné řazení a správa výsledků s využitím filtrovacích a upřesňovacích fun­kcí

Co mají udělat organizace s přístupem?
Nic. Nastavení účtů (včetně IP adres, přihlašovacích údajů, atd. . ) Bylo automaticky převedeny do nového systému.

Mění se přístupové adresy?
Ne, i nadále platí dosavadní URL odkazy . Aktualizace bude nutná pouze v případě, že jste si odkazy uložili do oblíbených položek ve vašem internetovém prohlížeči.

Chcete vědět víc?
Přihlašte se na některé ze školení, která pravidelně připravuje vydavatelství CABI nebo kontaktujte Michaela Svobodu (tel. 222 231 212) a dohodněte se na individuální online prezentaci.

14. 4. 2014

Novšie   Staršie