ČeskyEnglish

Úvod » Novinky » Všetky časopisy OUP na novej platforme Oxford Academic

Všetky časopisy OUP na novej platforme Oxford Academic

10. 2. 2017 - Oxford University Press

Od februára 2017 sú všetky časopisy Oxford University Press na novej responzívnej platforme Oxford Academic. Vznikla so zámerom časom zastrešiť všetky elektronické informačné zdroje OUP. Používatelia predchádzajúcej Oxford Journals si všimnú viaceré nové funkcie aj pôvodné, ale prívetivejšie:

  • Tešiť sa môžu všetci, ktorým chýbalo vo výsledkoch vyhľadávania zobrazenie len článkov dostupných s plnými textami, či už cez predplatné alebo open access.
  • Vyhľadávať sa dá vo všetkých časopisoch alebo v konkrétnom časopise jednotlivé slová, aj frázy v úvodzovkách a pomocou logických operátorov.
  • Na rozdiel od trendu z nových platforiem odstraňovať pokročilé vyhľadávanie, na Oxford Academic zostáva zachované, ale má nový vzhľad.
  • Články sú obohatené o altmetriku a identifikáciu autorov cez ORCID.
  • Pokiaľ ste mali vytvorený osobný účet na starej platforme, prihlasovacie údaje platia aj na Oxford Academic. Cez osobný účet si môžete ukladať vyhľadávania, nastaviť si alerty k vyhľadávaniam, novým vydaniam časopisov, článkom a reakciám na články. Aj bez osobného účtu môžete sledovať RSS kanály časopisu.
  • Samozrejmosťou je prístup cez mobilné zariadenia.

Odkazy z pôvodnej platformy vás automaticky presmerujú na Oxford Academic.

Zmeny v nastavení vzdialeného prístupu, integrácie do lokálneho katalógu či discovery služby, ktoré z migrácie vyplývajú pre správcov prístupu sú zhrnuté Oxford Academic Migration Pack.

Máte otázky? Chcete dohodnúť školenie pre vašu organizáciu? Napíšte Michaelovi Svobodovi (ČR) alebo Ladislavovi Svrškovi (SR).

Oxford University Press Announces Agreement with Silverchair
Informácie z Katalógu

Chcete vedieť viac?
Píšte a volajte, Miriam Suchoňová má odpovede na všetky vaše otázky.