ČeskyEnglish

Úvod » Novinky » RSC na horúce témy: Plán S, Read & Publish, Kudos

RSC na horúce témy: Plán S, Read & Publish, Kudos

17. 7. 2019 - Royal Society of Chemistry

Vedecká komunita, knihovníci v akademických inštitúciách a vydavateľstvá žijú otvoreným prístupom a publikačnou činnosťou. K aktuálnym témam sa vyjadruje Royal Society of Chemistry a prináša užitočné informácie pre vedcov z chemických a environmentál­nych vied:

Pohľad odborníkov na Plán S a OA politiku – 31. 5. 2019 vydala cOAlition S revidované usmernenie k implementácii Plánu S. Pozrite si zo záznamu diskusiu vedcov z oblasti chémie a odborníkov na otvorený prístup venovanú otázkam, ako môže Plán S ovplyvniť chemikov a publikovanie.

Otvorená budúcnosť s Read & Publish – Inštitúcie po celom svete využívajú model Read & Publish, ktorý spája prístup k informáciám a možnosť publikovať v časopisoch RSC. Ako pomohol zvýšiť mieru formou otvorenému prístupu, objasňuje táto infografika.

Nové informačné stránky pre autorov a recenzentov – So zámerom zjednodušiť publikovanie recenzovanie RSC Publishing zjednodušil webové stránky, kde nájdete všetky informácie, novinky a nástroje o publikačnom procese na jednom mieste

Používate Kudos? – Kudos je bezplatná online platforma, ktorá pomáha vedcom merať, monitorovať a maximalizovať vplyv svojich publikovaných článkov. Na tejto stránke sa dozviete, čo je Kudos a ako túto službu využívať cez jednoduché návody, videá a sériu webinárov.

Informácie z Katalógu

Chcete vedieť viac?
Píšte a volajte, Miriam Suchoňová má odpovede na všetky vaše otázky.