ČeskyEnglish

Úvod » Semináre » Writefull: vypilujte svoje odborné texty v angličtine

Writefull: vypilujte svoje odborné texty v angličtine

Tento seminár už síce nestihnete, ale pokiaľ máte záujem o podobný, dajte nám vedieť!
Kedy: 1. 10. 2020, 14:00 – 15:00
Kde: online prostredníctvom služby Zoom
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Pozrite si webinár zo záznamu.

Zopár tipov k písaniu odborného textu v angličtine, na­pr.:

  • Phrasal verbs in academic writing
  • Common ESL errors in academic writing
  • Academic writing: seven language tips

Radi pre vašu inštitúciu zabezpečíme skúšobný prístup, aby ste si Writefull vyskúšali na svojich textoch. Nástroj bude mať vaša inštitúcia k dispozícii 30 dní. Vypýtajte si skúšobný prístup.

Pozvánka

Publikačná činnosť je zásadným kritériom pre hodnotenie vedy a správne použitie angličtiny je – popri odbornom obsahu – základným predpokladom úspešného publikovania. Ponúkame preto akademickým inštitúciám na Slovensku testovanie nástroja Writefull, ktorý je špeciálne navrhnutý na korekciu odborných textov v angličtine.

Od iných obdobných nástrojov sa líši tým, že používa jazykové modely založené na umelej inteligencii (AI), a priebežne sa „učí“ z textov miliónov publikovaných odborných článkov. Writefull koriguje gramatiku, použitie odbornej terminológie, interpunkcie, pravopis a štylistiku.

Najmä vysokým školám je určená inštitucionálna licencia, ktorá umožňuje využívanie doplnkov Writefull for Word a Writefull for Overleaf, ktoré fungujú priamo počas písania textov v textovom editore Word. K analýze už pripravených textov slúži online služba Writefull Revise. Posledný z balíčka služieb Writefull Cite umožňuje identifikovať časti textu, ku ktorým by mali byť doplnené chýbajúce odkazy na literatúru.

Webinár je v angličtine.