ČeskyEnglish

Úvod » Semináre » scite_: going beyond citation counts

scite_: going beyond citation counts

Tento seminár už síce nestihnete, ale pokiaľ máte záujem o podobný, dajte nám vedieť!
Kedy: 10. 3. 2022, 15:00 – 16:00
Kde: online prostredníctvom služby Zoom
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Pozrite si webinár zo záznamu.

Inštitucionálna licencia scite poskytuje najvyššiu úroveň služby všetkým pracovníkom a študentom danej inštitúcie. Radi pripravíme cenovú kalkuláciu predplatného scite_ a nastavíme 30-dňový skúšobný prístup pre vašu inštitúciu. Bližšie informácie poskytne Miriam Suchoňová.

Súvisiace články:

Pozvánka

Na webinári vám predstavíme inteligentné citácie – citácie, ktoré zobrazujú citáciu v kontexte a uvádzajú, či dokument poskytuje potvrdzujúce alebo negujúce dôkazy. Ako sa uvádza v časopisoch Nature, Science a Axios, scite_ vychádza z práce Dr. Eugena Garfielda. S takmer 1 miliardou citácií pomáha scite_, nástroj na hĺbkovú analýzu citácií vedcom a knihovníkom, rýchlo a efektívne:

  • Uistiť sa, že citujete reprodukovateľný výskum: scite_ môže ukázať, ako bol článok citovaný a či bol potvrdený alebo negovaný následným výskumom.
  • Ísť pod povrch jednoduchých počtov citácií: pozrite si bohatšie informácie pre posúdenie vplyvu a kontextu citácií.
  • Objaviť najviac podporovaný alebo diskutovaný výskum, rýchlo zhodnotiť kvalitu výskumu: cez pokročilé vyhľadávanie a Citation Statement Search v scite_.
  • Vytvárať okamžité súhrnné prehľady v PDF na akúkoľvek tému, v ktorých identifikujete: i) kto publikuje najspoľahlivejší výskum na danú tému, ii) čo hovorí, iii) z akých inštitúcií pochádza a iv) ako tieto informácie vyzerali v minulosti a v najnovšej literatúre.
  • Sledovať témy od biológie až po humanitné vedy a odhaliť, či sú výsledky výskumu podporené alebo popreté následnými štúdiami.
  • Vyhnúť sa falošnej vede: Identifikujte veľmi diskutovaný výskum a uistite sa, že necitujete ani nestaviate svoj projekt na stiahnutom alebo podvodnom výskume.

Ukážka naživo. Priestor bude aj na vaše otázky.

  • Komu je stretnutie určené: vedci, študenti, knihovníci, analytici, research evaluation officers, writers.
  • Hovoriť budú: Dr. Josh Nicholson, zakladateľ a výkonný riaditeľ scite_, Vladimír Karen (ČR) a Ladislav Svršek (SR)

Online stretnutie bude v angličtine so vstupmi v češtine a slovenčine, online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas konania? Vypýtajte si záznam webinára alebo si dohodnite (online) ukážku v češtine alebo slovenčine.