ČeskyEnglish

Úvod » Novinky » Diderot, d'Alembert, Émile Littré a Pierre Bayle v elektronickej podobe

Diderot, d'Alembert, Émile Littré a Pierre Bayle v elektronickej podobe

24. 11. 2016 - Classiques Garnier Publishers

Vydavateľstvo Classiques Garnier spracovalo podľa princípov digitálnej filológie:

  • Encyclopédie Diderot et D'Alembert – Encyklopédia alebo racionálny slovník vied, umení a remesiel vznikla pod vedením Denisa Diderota a Jeana le Rond d'Alemberta. Predstavuje obrovský systém, ktorý klasifikuje, hierarchizuje a obsahuje ľudské poznanie z pohľadu osvieteneckých myšlienok.
  • Encyclopédie d'Yverdon – Celým názvom L’encyclopédie ou dictionnaire raisonné des connoissances humaines vyšla v rokoch 1770 až 1780 v 58 zväzkoch. Bola výsledkom spolupráce vedcov z celej Európy pod vedením Fortunata Bartolomea De Felice z Yverdon. Encyklopédia opravuje, dopĺňa, aktualizuje alebo nahrádza obsah Racionálneho slovníka vied, umení a remesiel od Diderota a D'Alemberta.
  • Le Dictionnaire de la langue française d’Émile Littré – prvý slovník, ktorý ilustroval filolofickú aj historickú lexikografiu súčasne. Súčasťou je 300 000 citátov z francúzskej literatúry. Pôvodné dielo vyšlo v Paríži v r. 1873 a 1877.
  • Corpus Pierre Bayle – Úplné literárne a filozofické dielo Pierrea Bayleho (1647 – 1706) vrátane historické kritického slovníku.

Databázy sú výsledkom rozsiahlej spolupráce akademických inštitúcií a umožňujú vyhľadávať v úplných textoch, štruktúrach a podľa kritérií pre výskum textov z jazykovedného, literárneho či historického hľadiska.

Classiques Garnier sa špecializuje na online vydávanie kompletného diela francúzskych učencov, slovníkov a encyklopédií vo francúzštine z 9. – 20. storočia, francúzskej a frankofónnej literatúry, gramatických kníh, odborných kníh a časopisov pre literárnu vedu a humanitné odbory.

Informácie z Katalógu

Chcete vedieť viac?
Píšte a volajte, Miriam Suchoňová má odpovede na všetky vaše otázky.