ČeskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Priebežne aktualizujeme prehľad toho najzaujímavejšieho, čo sa v poslednej dobe udialo v oblasti elektronických informačných zdrojov a nástrojov na ich správu, zdieľanie a využívanie.

Filmakers Library Online je na svete 27. 4. 2011 - Alexander Street Press

Vydavateľstvo Alexander Street Press sprístupnilo kolekciu dokumentárnych a nezávislých filmov Filmakers Library Online, relevantných pre rasové a rodové štúdie, štúdium ľudských práv, globalizácie, multikulturalizmu, medzinárodných vzťahov, kriminálne právo, životné prostredie, bioetiku, zdravie, politológiu, psychológiu, umenie, literatúru a ďalšie.

V súčasnosti je k dispozícii 708 titulov v celkovej dĺžke približne 585 hodín.

Viac informácií

Rozšírené Crop Protection Compendia na novej platforme 27. 4. 2011 - CABI Publishing

CAB International sprístupnil novú verziu Crop Protection Compendia. CPC je komplexný sprievodca problematikou ochrany poľnohospodárskych plodín.

Vynovená platforma poskytuje jasnejšie usporiadanie, lepšie funkcie na vyhľadávanie, 400 nových a aktualizovaných dátových listov a mnoho ďalších vylepšení.

Viac informácií

Vylepšená verzia Animal Health and Production Compendium 27. 4. 2011 - CABI Publishing

CAB International spustil novú verziu Animal Health and Production Compendium. AHPC je komplexný zdroj vyobrazení, máp a článkov týkajúcich sa všetkých aspektov chorôb, výživy, chovu a genetiky hospodárskych zvierat.

Revidovaná platforma zahŕňa:

  • jasnejšie usporiadanie
  • lepšie taxonomické vyhľadávanie
  • 120 aktualizovaných datových listov
  • cez 135 000 abstraktov článkov a 14 000 úplných textov článkov
  • odkazy na ťažiskové údaje z OIE a mnohých ďalších zdrojov

Viac informácií

Časopis New Journal of Physics s video abstrakty 23. 4. 2011 - IOP Publishing

S převratnou novinkou přišel časopis New Journal of Physics (NJP) – jeho online verze nabízí i video abstrakty ke článkům – jedná se o osobní prezentace autorů článku, a to včetně obrázků, animace, informací o probíhajícím experimentu, ad. Video abstrakty naleznete na online stránkách časopisu.

Viac informácií

Databáze FACTIVA nabídne více licencovaných zdrojů 23. 4. 2011 - ProQuest

Společnost ProQuest oznámila, že na začátku roku 2011 se databáze Factiva rozšířila o 88 nových licencovaných zdrojů a 101 blogů/www stránek.

Nově zařazeno bylo např. více než 40 zdrojů zaměřených na zdravotní péči a farmacii.

Viac informácií

Early European Books Collection zvolena jedním z nejlepších e-zdrojů pro rok 2010 23. 4. 2011 - ProQuest

Early European Books Collection 1 se objevila na seznamu „Best e-Reference of 2010“, který připravuje časopis Library Journal. Recenzi na Collection 1 naleznete zde.

V dubnu byla navíc spuštěna další část Collection 2, aktuálně je v nabídce cca 2500 titulů, a v červenci bude přidáno posledních 500 titulů. Ve stejné době bude spuštěna také první část Collection 3.

Viac informácií

Novinky spojené se službou Summon 23. 4. 2011 - Ex Libris, a ProQuest company

Instituce, které předplácejí službu Summon, mohou svým uživatelům nabídnout možnost prohledávat a pracovat s předplacenými zdroji odkudkoliv, a to díky vylepšeným verzím Summon pro mobilní telefony a iPad.

Služba Summon funguje nově i pod novou verzí Internet Explorer 9 (IE9).

Uživatelské rozhraní Summon nyní podporuje 10 nových jazyků (arabštinu, perštinu, francouzskou kanadštinu, řečtinu, hebrejštinu, korejštinu, ruštinu, thajštinu, turečtinu a welštinu), celkově je to již 25 jazyků.

Viac informácií

Springer začne vydávat časopis pro behaviorální medicínu 23. 4. 2011 - Springer

Vydavatelství Springer začne vydávat mezinárodní recenzovaný časopis Translational Behavioral Medicine: Practice, Policy, Research (TBM), který připravuje Society of Behavioral Medicine.

Viac informácií

EconLit na novej platforme ProQuest obohatený o úplné texty vďaka prepojeniu s ABI/INFORM Complete 22. 4. 2011 - ProQuest

Jednou z výhod novej platformy ProQuest je integrácia bibliografických a abstraktových databáz CSA Illumina s plnotextovými databázami ProQuestu. Abstraktové a bibliografické databázy sú rozšírené o úplné texty, ak ich má organizácia predplatené.

Ak používatelia databázy EconLit potrebovali úplný text článku k bibliografickému záznamu, museli prejsť z jednej platformy na druhú. Teraz, keď sú všetky obchodné a ekonomické databázy integrované na novej platforme ProQuest, abstraktová databáza EconLit je rozšírená o úplné texty z databázy ABI/INFORM Complete, pokiaľ k nej má vaša ogranizácia prístup.

EconLit indexuje vyše 750 časopisov a ďalšie typy publikácií, ako sú knihy, pracovné papiere, dizertačné práce a knižné recenzie, s celkovým počtom záznamov 935 000. V ABI/IN­FORM Complete je s úplnými textami dostupných 400 titulov indexovaných v EconLite, z čoho takmer 280 je s aktuálnymi vydaniami.

Viac informácií

Aktuální seznamy titulů CRCnetBASE 21. 4. 2011 - CRC Press

Nejaktuálnější přehledy titulů v jednotlivých databázích netBASE naleznete zde.

Dostupné jsou také seznamy chystaných titulů a novinek, které byly zařazeny v prvním čtvrtletí 2011.

Viac informácií