ČeskyEnglish

Úvod » Novinky

Novinky

Priebežne aktualizujeme prehľad toho najzaujímavejšieho, čo sa v poslednej dobe udialo v oblasti elektronických informačných zdrojov a nástrojov na ich správu, zdieľanie a využívanie.

ProQuest predstavil novú kolekciu pre podnikanie a ekonomické vedy 28. 4. 2011 - ProQuest

Spoločnosť ProQuest predstavila najrozsiahlejšiu kolekciu informačných zdrojov pre podnikanie a ekonomické vedy dostupných na novej platforme ProQuest.

Používatelia teraz majú možnosť súčasne vyhľadávať v databázach:

Svoje znalosti o ProQuest Business Package si môžete do 31. 5. 2011 otestovať na http://www.proquest.co.uk/go/ABIquiz a zúčastniť sa tak losovania o Apple iPad.

Viac informácií

Video školenia k BioOne 28. 4. 2011 - BioOne

BioOne rozšíril školiace materiály na svojich webových stránkach o video školenia pre používateľov. V súčasnosti sú k dispozícii tri videá:

  • Basic Searching on BioOne
  • Advanced Search Criteria
  • Image Zoom nová funkcia na zväčšenie vyobrazení

Viac informácií

Vyšlo prvé číslo BMJ Supportive & Palliative Care 28. 4. 2011 - BMJ

BMJ Group začala vydávať nový medzinárodný recenzovaný časopis zameraný na paliatívnu starostlivosť – BMJ Supportive & Palliative Care. Časopis obsahuje odborné články relevantné pre klinických lekárov, vedcov a ďalších zdravotníckych pracovníkov v klinických službách.

Viac informácií

CEEOL už s 580 časopismi zo strednej a východnej Európy 27. 4. 2011 - CEEOL - Central and Eastern European Online Library

Elektronická knižnica Central and Eastern European Online Library sprístupnila 580. časopis z humanitných a spoločenských vied vzťahujúci sa k strednej, východnej a juhovýchodnej Európe. Úplné texty z časopisov a zdigitalizovaných dokumentov sú vo formáte PDF.

Súčasťou je 40 českých a 24 slovenských titulov. Aktuálny zoznam titulov nájdete tu.

Viac informácií

Filmakers Library Online je na svete 27. 4. 2011 - Alexander Street Press

Vydavateľstvo Alexander Street Press sprístupnilo kolekciu dokumentárnych a nezávislých filmov Filmakers Library Online, relevantných pre rasové a rodové štúdie, štúdium ľudských práv, globalizácie, multikulturalizmu, medzinárodných vzťahov, kriminálne právo, životné prostredie, bioetiku, zdravie, politológiu, psychológiu, umenie, literatúru a ďalšie.

V súčasnosti je k dispozícii 708 titulov v celkovej dĺžke približne 585 hodín.

Viac informácií

Rozšírené Crop Protection Compendia na novej platforme 27. 4. 2011 - CABI Publishing

CAB International sprístupnil novú verziu Crop Protection Compendia. CPC je komplexný sprievodca problematikou ochrany poľnohospodárskych plodín.

Vynovená platforma poskytuje jasnejšie usporiadanie, lepšie funkcie na vyhľadávanie, 400 nových a aktualizovaných dátových listov a mnoho ďalších vylepšení.

Viac informácií

Vylepšená verzia Animal Health and Production Compendium 27. 4. 2011 - CABI Publishing

CAB International spustil novú verziu Animal Health and Production Compendium. AHPC je komplexný zdroj vyobrazení, máp a článkov týkajúcich sa všetkých aspektov chorôb, výživy, chovu a genetiky hospodárskych zvierat.

Revidovaná platforma zahŕňa:

  • jasnejšie usporiadanie
  • lepšie taxonomické vyhľadávanie
  • 120 aktualizovaných datových listov
  • cez 135 000 abstraktov článkov a 14 000 úplných textov článkov
  • odkazy na ťažiskové údaje z OIE a mnohých ďalších zdrojov

Viac informácií

Časopis New Journal of Physics s video abstrakty 23. 4. 2011 - IOP Publishing

S převratnou novinkou přišel časopis New Journal of Physics (NJP) – jeho online verze nabízí i video abstrakty ke článkům – jedná se o osobní prezentace autorů článku, a to včetně obrázků, animace, informací o probíhajícím experimentu, ad. Video abstrakty naleznete na online stránkách časopisu.

Viac informácií

Databáze FACTIVA nabídne více licencovaných zdrojů 23. 4. 2011 - ProQuest

Společnost ProQuest oznámila, že na začátku roku 2011 se databáze Factiva rozšířila o 88 nových licencovaných zdrojů a 101 blogů/www stránek.

Nově zařazeno bylo např. více než 40 zdrojů zaměřených na zdravotní péči a farmacii.

Viac informácií

Early European Books Collection zvolena jedním z nejlepších e-zdrojů pro rok 2010 23. 4. 2011 - ProQuest

Early European Books Collection 1 se objevila na seznamu „Best e-Reference of 2010“, který připravuje časopis Library Journal. Recenzi na Collection 1 naleznete zde.

V dubnu byla navíc spuštěna další část Collection 2, aktuálně je v nabídce cca 2500 titulů, a v červenci bude přidáno posledních 500 titulů. Ve stejné době bude spuštěna také první část Collection 3.

Viac informácií