ČeskyEnglish

Úvod » Semináre » miniINFORUM 2020

miniINFORUM 2020

Tento seminár už síce nestihnete, ale pokiaľ máte záujem o podobný, dajte nám vedieť!
Kedy: 19. 11. 2020, 10:00 – 11:30
Vložné: zdarma, nutná registrace
Voľné miesta: 12

Srdečně vás zveme na naši virtuální minikonferenci (nejen) o novinkách v nabídce Albertina icome Praha a Albertina icome Bratislava.

Záznam celého miniInfora na YouTube.

Stopáž jednotlivých příspěvků:

Dotazník pro účastníky: termín pro vyplnění již vypršel, dorazilo 46 odpovědí. Vylosovanými výherci jsou: Jitka Marhoulová / Národní technická knihovna, Soňa Kolářová / Univerzita Pardubice, Jitka Kmeťová / Slovenská ekonomická knižnica.

Otázky a odpovědi

Proč se neobávat DDA?

  • Na akej platforme ponúka AiP/AiB e-booky DDA? A v rámci knižnice – za akých podmienok vie tieto e-booky ponúknuť čitateľom? – Knihy v rámci DDA sa sprístupňujú na platforme ProQuest Ebook Central, na ktorej je možné predplatné kolekcií alebo nákup jednotlivých titulov. V prípade aktivácie DDA profilu sa knihy do nej zaradené objavia používateľom spoločne s tými, ktoré už inštitúcia má (predplatené alebo kúpené), sú ale dlíšené farebne s dovetkom „available on request“, resp. „dostupné na vyžádání“. Tie sa potom môžu prezerať v celom rozsahu max. 5 minút.
  • Je možnosť skúšobného prístupu k platforme DDA? – Pokiaľ majú inštitúcie, resp. ich zástupcovia, prístup na platformu Ebook Central, potom obratom vybavíme prístup aj do knihovníckeho / administratívneho modulu LibCentral, kde majú knihovníci k dispozícii napríklad kompletný katalóg. Pokiaľ nemajú prístup na platformu, možno ponúknuť skúšobný prístup do vybranej kolekcie a s tým je spojený prístup do LibCentral.
  • V akej mene vidia ceny e-kníh v LibCentral knihovníci na Slovensku? – Ceny sú v euro, bez DPH.

Koho trápí plagiáty?