ČeskyEnglish

Úvod » Semináre

Semináre a školenia

Chcete vedieť:

  • ako získať čo najviac z dostupných elektronických informačných zdrojov,
  • ako využívať nástroje na ich správu, integráciu a efektívnejšie využívanie,
  • čo je nové vo svete elektronických informačných zdrojov a nástrojov?

Vyberte si z ponuky seminárov:

Online Ebook Central for new (and returning) users

Kedy: 1. 10. 2020, 15:00 – 16:00
Vložné: zdarma, nutná registrace

Zaregistrujte se na webinář.

Seminář bude v angličtině. Účast je bezplatná. Určen je studentům, knihovníkům, akdemikům a dalším koncovým uživatelům, a bude zaměřen a na na stahování stránek/kapitol/ce­lých publikací na platformě ProQuest Ebook Central, vpisování poznámek (annotation) a práci s virtuální knihovničkou (bookshelf).

Webinář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Online Improve your Project Management Skills with Knovel

Kedy: 6. 10. 2020, 16:00 – 16:45
Vložné: zdarma, nutná registrace

Zaregistrujte sa na webinár.

Project Management is an essential part from every business. Strengthening your Project Management skills can improve both your business and personal effectiveness. Knovel can play a significant role in sharpening your skills.

Webinár je určený študentom, pedagógom a knihovníkom s prístupom ku Knovel Library. Bude v angličtine online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas? Vypýtajte si. záznam webinára, dohodnite si seminár v slovenčine alebo češtine u vás či online.

Čo nájdete v Knovel Library

Súčasťou sú dborné knihy, interaktívne a analytické nástroje pre technické odbory a aplikované prírodné vedy. Rozdelené sú do sekcií, na manažment, riadenie a procesné inžinierstvo sú zamerané Engineering Management & Leadership, Industrial Engineering & Operations Management a Process Design, Control & Automation. Medzi najnovšími knihami sú:

Ako vyhľadávať v Knovel Library v textoch a dátach, využívať interaktívne tabuľky, grafy a kalkulátory, ako využívať Knovel v e-learningu, sa dozviete v ukážkach a krátky video tutoriáloch.

Online Tailoring LibCentral to fit your library

Kedy: 8. 10. 2020, 15:00 – 16:00
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Zaregistrujte sa na webinár.

Webinár je určený knihovníkom. Bude v angličtine, online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas? Napíšte Lucii Poledníkovej, pošle vám materiály po jeho konaní.

Online Predstavujeme IFIclaims: čisté patentové informácie z celého sveta v jednotnej štruktúre

Kedy: 13. 10. 2020, 15:00 – 16:00
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Zaregistrujte sa na webinár.

Nemôžete sa zúčastniť? Zaregistrujte sa aj tak, pošleme vám odkaz na záznam webinára.

Na webinári vám predstavíme IFI claims, ktorá na jednej platforme integruje vyše 100 dátových zdrojov a poskytuje čisté patentové informácie v jednotnej štruktúre. Obsahuje údaje o patentoch z 98 krajín, úplné texty z 38 krajín, 125+ miliónov záznamov a obohatenie údajov pre 9 krajín. Ukážeme vám, ako IFI claims využívajú inštitúcie v iných krajinách.

Údaje sú obohatené o zjednotené názvy inštitúcií, strojový preklad dokumentov do angličtiny, výpočet dátumu exspirácie, patentový status, dokumenty vo formáte PDF, výkresové listy, referenčné obrázky, a súhrny nárokov. O čistotu záznamov sa stará algoritmus a dátový tím, ktorý spolupracuje s patentovými autoritami.

Vývojový tím IFIclaims pomáha inštitúciám zlúčiť interné a externé zdroje do jednotnej štruktúry a navrhuje vhodné hostingové riešenie. Údaje sú dostupné na platforme CLAIMS Direct a cez cloudový hosting alebo v dátovom sklade (data warehouse).

Online Marketing Online Resources in the Academic Library

Kedy: 14. 10. 2020, 15:00 – 16:00
Vložné: zdarma, nutná registrace

Zaregistrujte se na webinář

Tento bezplatný webinář je určen lékařským knihovnám.
This webinar will focus on how to approach promoting e-Resources. The occasional tweet and poster is not enough to truly market our resources to students and academics: how do we move beyond this to frame messages so they have the most impact? What actually matters to our audiences? Which channels should we use? The purpose of this session is to break marketing down into easily manageable chunks, and enable you to prioritise what to do next when it comes to communicating the value of your resources.

Lektorem je Ned Potter, autor publikace The Library Marketing Toolkit.

Webinář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Mohlo by se hodit:

Online Summon Update and Q&A: October 2020

Kedy: 15. 10. 2020, 16:00 – 17:00
Vložné: zdarma, nutná registrace

Zaregistrujte se na webinář.

Na webináři, který povede Brent Cook (director of product management for Summon), se dozvíte o novinkách a připravované srpnové aktualizaci discovery služby Summon. Bude zde i prostor na dotazy a sdílení vašich nápadů.

Webinář bude v angličtině online přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku stačí, abyste měli k počítači připojeny reproduktory nebo sluchátka.

Mohlo by se hodit:

Online What does Open Research mean for you?

Kedy: 19. 10. – 26. 10. 2020, 13:00 – 13:20
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Čas konania októbrového webinára upresníme. Chcete, aby sme vám napísali, keď budú zverejnené pozvánky? Napíšte nám.

Webinár Charlesworth Author Services pre začínajúcich vedcov. Bude v angličtine, online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas webinára? Napíšte Lucii Poledníkovej, pošle vám materiály po jeho konaní.

Zaujíma vás vedecká komunikácia a publikovanie? Zaregistrujte sa alebo si pozrite ďalšie otvorené webináre pre začínajúcich vedcov.

Online Finding Evidence-Based Content in Nursing and Allied Health Database

Kedy: 20. 10. 2020, 20:00 – 20:30
Vložné: zdarma, nutná registrace

Během webináře budou prezentovány strategie pro vyhledávání evidence-based obsahu.

Školení bude v angličtině. Účast je bezplatná, stačí se jen zaregistrovat.

Nevyhovuje vám čas? Dohodněte si školení ve slovenštině nebo češtině u vás či online.

Webinář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Online 7:AM Altmetrics Conference

Kedy: 21. 10. – 28. 10. 2020, 14:00 – 18:30
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Zaregistrujte sa na:

The Altmetrics Conference is returning for a 7th year – although this time will be a little different! With Covid-19 continuing to cause much uncertainty, we are taking the conference online.

You’re invited to join us for 2 sessions of presentations and discussion on the 21 and 28 October 2020.

Now, more than ever, understanding where and why research is communicated, and how it is received amongst broader audiences, plays a critical part in the research process. In the last few months, we have seen first-hand how transparent evaluation, open discussion and the clear communication of findings all have a huge impact on the decisions that are taken at the global, regional and individual level.

This year, the conference will explore these themes and more – looking in detail at how altmetrics can play their part in the global conversations and help to ensure a more robust research environment.

Themes for 2020 are:

  • SDGs: changing our future
  • Public interest in science / Open Science
  • Equality, prejudice and bias in research: the metrics challenge
  • Controversies and the mis-interpretation (of research) – misinformation
  • Altmetrics and Practice-Based Research
  • Altmetrics in Action
  • The future is… AI?

Online Demo with the ProQuest One Literature Team

Kedy: 22. 10. 2020, 18:00 – 19:00
Vložné: zdarma, nutná registrácia

Vyberte si čas a zaregistrujte sa / pozriete si záznam:

Zoznámte sa s rozsiahlym informačným zdrojom ProQuest One Literature, ktorý uľahčuje dištančné vzdelávanie a samoštúdium študentov svetovej literatúry. Sprístupňuje na jednom mieste literárne diela 65 národných literatúr, odborné texty z literárnej vedy, encyklopédie, video a audio nahrávky.

Webinár bude v angličtine, online priamo vo vašom internetovom prehliadači a na prenos zvuku stačí, aby ste mali k počítaču pripojené reproduktory alebo slúchadlá.

Nevyhovuje vám čas webinára? Napíšte Lucii Poledníkovej, pošle vám materiály po jeho konaní.