Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Paliatívna starostlivosť v UpToDate

Spoločnosť Wolters Kluwer Health rozšírila UpToDate o 22. lekársku špecializáciu – paliatívnu starostlivosť. Šéfredaktormi modulu sú J Andrew Billings, MD a Susan D Block, MD. UpToDate: Palliative Care obsahuje takmer 150 tém pre lekárov rôznych špecializácií a na vzdelávanie pacientov.

Zamerané sú na zlepšenie symptómov a poskytovanie najlepšej možnej kvality života pacientov, ktorí čelia vážnym ochoreniam. Témy integrujú do praxe najnovšie informácie o paliatívnej starostlivosti z klinického i psychosociálneho hľadiska. Zahŕňajú odporúčania založené na dôkazoch na vyhodnocovanie a zvládanie bolesti aj nebolestivých príznakov u pacientov z pohľadu mnohých odborov:

 • General principles of palliative care
 • Non pain symptoms: Assessment and management
 • Pain: Assessment and management
 • Psychosocial issues
 • Selected end stage conditions
 • Special sites of care and allied health professions

Všetky témy – písané exkluzívne pre UpToDate – prejdú rozsiahlym odborným recenzným hodnotením, aby odporúčania boli presné a spoľahlivé. Súčasťou sú odkazy na pramene (napr. PubMed a Cochrane library). Určené sú pre klinickú prax aj vzdelávacie programy paliatívnej starostlivosti. Nová špecializácia je teraz k dispozícii online pre predplatiteľov UpToDate.

31. 7. 2014

5 miliónov skladieb pribudlo do kolekcií Music Listening

Alexander Street Press pridal vyše 5,2 milióna skladieb do audio databáz. Nové streamované hudobné diela šesťnásobne rozširujú kolekciu Music Online: Premium, resp. Music Online: Listening a ich súčasti bez navýšenia ceny. Nové nahrávky pochádzajú najmä od nezávislých vydavateľstiev:

 • 4 milióny záznamov nezávislej populárnej hudby – alternatívny rap, metal, grunge, punk, kresťanský rock a žuvačkový pop
 • 1,4 milióna záznamov world music – turecký folk, worldbeat, indická karnatická hudba a J-pop
 • 390 000 amerických piesní, od interpretov, ako sú Roosevelt Sykes, B. B. King, Hank Williams, Johnny Cash, Al Dexter & His Troopers a Kenny Rogers a ďalších
 • 396 000 klasických diel v podaní umelcov, akými sú Bjorling, Andre Previn, Berlin Philharmonic, Luciano Pavarotti, Georgi Badev, Glenn Gould atď.
 • 441 000 jazzových skladieb, zastúpení sú napr. Count Basie, Ahmad Jamal Trio, Bix Beiderbecke, King Oliver, Sidney Bechet, Zoot Sims, Frank Sinatra a Billie Holiday

30. 7. 2014

OECD iLibrary: nové rozhranie

OECD Publishing predstavilo vynovené rozhranie OECD iLibrary. Na základe odozvy od používateľov sú k dispozícii úplne nové funkcie:

 • Navigačná lišta dostupná zo všetkých webových stránok zlepšuje prístup k informáciám podľa štátov Browse by Country a tém Browse by Theme.
 • Ďalšia funkcia na navigačnej lište umožňuje vybrať súčasne viacero tém a štátov Browse by Theme & Country.
 • Catalogue na lište zachováva prístup k publikáciám podľa kategórie a typov dokumentov (knihy, výskumné štúdie, štatistiky a ročenka), ako aj výkladovým slovníkom.
 • Na stránke s výsledkami vyhľadávania sa dá filtrovať nájdené informácie pomocou ďalších kľúčových slov, dátumov a druhov dokumentov.
 • Stránky databáz zobrazujú aj súvisiace tabuľky z relevantných publikácií, ku ktorým majú predplatitelia prístup. Napr. OECD Agriculture Statistics
 • Stránky s databázovými tabuľkami (datasets) zobrazujú náhľad údajov, aby používatelia videli, aké údaje sú zahrnuté. Napr. Population
 • Indikátory z portálu OECD Data sú dostupné aj v OECD iLibrary. Nahrádzajú Key tables, ktoré zostávajú, ale už nie sú aktualizované. Napr. Gross domestic product (GDP)

Dostupná je aj beta verzia portálu OECD Data – s tabuľkami, mapami a grafmi – prepojená s OECD iLibrary.

30. 7. 2014

Knovel spustil Knovel Unit Converter 3.0

Nové funkcie na prispôsobenie prevádzača jednotiek

 • My Units: Vytvorte si vlastné jednotky a uložte si ich pre budúce použitie.
 • Označte hviezdičkou obľúbené jednotky, aby ste ich mohli triediť a rýchlo sa k nim dostať.
 • My Settings: Zadajte si v osobnom nastavení dôležité hodnoty, zvoľte si metrický alebo americký systém jednotiek a výstupné hodnoty zápisov.

Viac sa o personalizácii dozviete v príručke.

Tabuľky Wire Gauge Conversions
Konverzné tabuľky hrúbky káblov obsahujú priemer a plochu prierezu, ďalej hmotnosť vodiča v americkom i metrickom systéme z materiálov:

 • oceľ
 • pozinkovaná oceľ
 • nerezová oceľ
 • hliník

Využite prevádzač jednotiek, je voľne dostupný.

Knovel Unit Coverter je dostupný ako samostatná aplikácia pre všetkých záujemcov a pre používateľov aj z interaktívnych tabuliek Knovel Library. Môžete si vybrať z vyše 1000 jednotiek a 80 veličín, využívať matematické funkcie alebo vytvoriť vlastné jednotky z kombinácií dostupných jednotiek a vlastností.

Všetky funkcie na prispôsobenie prevádzača jednotiek podľa svojich potrieb môžu využívať všetci predplatitelia, ktorí si vytvoria osobný účet My Knovel, a záujemcovia, ktorí majú prístup ku Knovel Promotional Package.

12. 7. 2014

Harvard University Press vydáva online knihy z rokov 1898 až 2006

Na platforme DeGruyter je sprístupnených 2800 pôvodne rozobraných vydaní kníh vydavateľstva Harvard University Press z rokov 1898 až 2006.

Dostupné sú ako celá kolekcia, tematické balíčky alebo jednotlivé tituly. Zastúpené sú spoločenské vedy, medicína, prírodné vedy, humanitné a umenovedné odbory.

11. 7. 2014

Tusculum Sammlung: 90. výročie edície klasickej literatúry a filozofie

Pri príležitosti 90. výročia série Sammlung Tusculum, vydavateľstvo De Gruyter vytvorilo knižnú kolekciu Tusculum Online. Obsahuje viac než 270 kníh klasickej filozofie a literatúry vydaných v rokoch 1923 až 2013. Je to najrozsiahlejšia zbierka gréckej a latiskej literatúry v pôvodnom jazyku s vynikajúcim nemeckým prekladom a faktickými poznámkami.

Súčasťou sú:

 • diela Cicera, Ovídia, Horatia, filozofické spisy Platóna, Sofoklove drámy, prírodné dejiny od Plínia,
 • dôležité štandardné vydania, ako je Vorsokratiker (redaktor: Laura Gemelli Marciano) a
 • vzácne publikácie, ako je Hierokles/Phi­lagrios, Philogelos, der Lachfreund (redaktor: Andrea Thierfelder, 1968).

10. 7. 2014

Diela 18. storočia v Oxford Scholarly Editions Online

Oxford Scholarly Editions Online sú rozšírené o 90 nových vedeckých vydaní poézie a prózy od autorov aktívnych v rokoch 1700 – 1788. V dvoch nových moduloch sú práce aj od Jonathana Swifta, Christophera Smarta, Davida Humea a Samueal Johnsona:

10. 7. 2014

Vyskúšajte databázu Composite Materials Fatigue Database s interaktívnymi tabuľkami a grafmi

Knovel sprístupnil novú databázu SNL/MSU/DOE Composite Materials Fatigue Database.

Do konca júla je voľne dostupná pre všetkých predplatiteľov niektorej z kolekcií alebo prémiových titulov na platforme Knovel, vrátane bezplatného Knovel Promotional Package.

Dostupná je exkluzívne len na platforme Knovel a používatelia v nej nájdu interaktívne tabuľky a grafy vyvíjané vedcami a inžiniermi z Composite Technologies Research (Montana State University) Group, Sandia National Laboratories (United States Department of Energy) a ďalších organizácií.

Informácie vo verzii 22.0 pomáhajú pri návrhu a výrobe lopatiek veterných turbín, v leteckom a kozmickom priemysle a ďalších odvetviach, kde je potrebné poznať, skúmať alebo vylepšovať vlastnosti kompozitných materiálov vrátane ich štrukturálne odolnosti, hmotnostného pomeru kompozitov, tolerancie poškodenia, únavy a vlastností v lome.

10. 7. 2014

Hodnocení a rating expertů v Transplant Library

V databázi Transplant Library, která poskytuje snadný přístup k evidence-based informacím týkajícím se všech aspektů orgánové transplantace, je nyní u nově přidaných záznamů k dispozici odborná recenze „Expert Reviews“ (ukázka).

Tým recenzentů čítá přes 100 odborníků z celého světa. Zároveň jsou nové studie ohodnoceny z hlediska potenciálního významu pro současnou klinickou praxi „Clinical Impact Rating“. Novinkou je označení klíčových studií „Practice Changing Studies“.

Kromě těchto unikátních údajů obsahuje každý záznam v databázi také bibliografické údaje, abstrakt, odkaz na plný text (volně dostupný/placený), typ orgánu, informace o financování a registrační číslo pokusu.

Databázi, která je pravidelně aktualizována, vytváří CET – Centre for Evidence in Transplantation pod vedením Petera Morrise, ve spolupráci s The Royal College of Surgeons of England a London School of Hygiene & Tropical Medicine. Zdarma je k dispozici elektronický newsletter Transplant Trial Watch – pravidelné zasílání nejnověji publikovaných informacích o transplantacích orgánů na váš e-mail.

10. 7. 2014

Brill sprístupní online knihy Royal Dutch Society for Natural History Publishers

Brill sa stal distributérom cudzojazyčných akademických publikácií KNNV Publishing (Royal Dutch Society for Natural History Publishers) o zvieratách, prírode a jej ochrane. Knihy budú sprístupnené ako samostatná knižná kolekcia.

2. 7. 2014

Novšie   Staršie