Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

E-knihy od Royal Society of Chemistry na výběr už i jednotlivě

Royal Society of Chemistry začne v průběhu července 2014 nabízet e-knihy z vlastní produkce také formou Pick&Choose – tato nabídka vychází vstříc především malým knihovnám, které mají zájem jen o koupi konkrétních několik titulů. Doposud bylo možné získat e-knihy od RSC pouze nákupem kompletní kolekce (1200 e-knih) nebo předpřipravených kolekcí.

Minimální částka, kterou je třeba při nákupu jednotlivých titulů utratit, je 1000 GBP. Instituce má garantován trvalý přístup pro neomezený počet uživatelů, uživatelské statistiky a záznamy ve formátu MARC.

RSC vydává především specializované monografie a studijní texty, spektrum témat je široké – biologie, analytická chemie, environmentální chemie, potravinářství a výživa.

V edičním plánu pro rok 2014 jsou tituly jako Chocolate and Health, Edible Nanostructures, šesté vydání Molecular Biology and Biotechnology, Science and Art, The Handbook of Medicinal Chemistry nebo Acoustofluidics – kompletní katalog/y najdete na webu RSC.

23. 6. 2014

GeoScienceWorld rozšírený o GSA Bulletin z rokov 1923 - 1944

Kolekcia GeoScienceWorld Millenium (GSW) je rozšírená o ďalších 23 rokov časopisu "GSA Bulletin"http://b­ulletin.geosci­enceworld.org/ z obdobia 1923 až 1944 vydávaného spoločnosťou The Geological Society of America (GSA).

Historické vydania obsahujú práce známych autorov z geologických vied, ako sú Joseph Pardee a J. Harlen Bretz, Beno Gutenberg, Charles Francis Richter, Ian Campbell, Arthur L. Day a Kirk Bryan.

Teraz sú dostupné vydania buletinu GSA od roku 1918 po súčasnosť. GSA plánuje zdigitalizovať zvyšok archívu z rokov 1890 –1922 na jeseň tohto roku.

23. 6. 2014

Gramatiky jazykov z celého sveta v databáze šitej na mieru jazykovedcom

Vydavateľstvo De Gruyter sprístupní v auguste 2014 databázu podrobných gramatík jazykov z rôznych geografických oblastí a jazykových rodín vrátane typológie a popisu jazykov.

Gramatiky sú vzájomne prepojené a sémanticky anotované, čo umožňuje detailný prístup ku gramatickým dátam. Vyhľadávanie je šité na mieru jazykovedcom s možnosťou krížového vyhľadávania gramatických javov vo viacerých jazykoch súčasne. Obsah je obohatený o multimediálne materiály, ako je audio, video a mapy.

23. 6. 2014

Online vyjdú rozsiahle komentáre k nemeckému právu

Na platforme DeGruyter Online vyjdú rozsiahle komentáre k nemeckému obchodnému, občianskemu a trestnému právu:

Komentáre sú písané uznávanými autormi s aktívnou právnou praxou aj teoretikmi práva. Elektronická verzia je obohatená o odkazy na citované rozhodnutia a normy a umožňuje vyhľadávať v celom texte.

Databázy budú sprístupnené v auguste 2014 a následne aktualizované.

23. 6. 2014

Nové kolekcie Making of Modern Law

GALE, pokračuje v digitalizácii primárnych prameňov a súvisiacich materiálov pre výskum dejín práva.

Nové kolekcie Making of Modern Law obsahujú historické zákonníky z rokov 1600 – 1970 a ich interpretačné analýzy:

Dokumenty sú zo zbierok Harvard University, Yale University a George Washington University.

23. 6. 2014

Všetko o ProQuest Dialog na ProQuest.com

Od začiatku júna, webstránka dialog.com je presmerovaná a všetky relevantné informácie presunuté na proquest.com. Používatelia tu nájdu tie isté informácie a materiály o informačných zdrojoch dostupných na platforme ProQuest Dialog™, ale v novom šate:

Na platforme Dialog ProQuest sú dostupné jednotlivé databázy a nové kolekcie pre komerčné a vládne organizácie:

18. 6. 2014

ProQuest spojením ProQuest Dialog a Pi2 vytvorí integrované riešenie pre farmakovigilanciu

ProQuest kúpil britskú spoločnosť Pi2 Solutions, producenta produktových databáz, nástrojov a súvisiacich outsourcingových služieb pre globálne farmaceutické spoločnosti. Spoločnosť plánuje spojiť Pi2 s informačnou službou pre komerčné a vládne organizácie ProQuest Dialog a vytvoriť tak integrované riešenie pre farmakovigilan­ciu.

Farmaceutické spoločnosti využívajú ProQuest Dialog na monitorovanie odbornej literatúry o pokrokoch a správ o liečivách cez alerty. Pi2 Drug Safety Triager automatizuje vytváranie prehľadov, kategorizáciu a indexáciu výsledkov z alertov, ich ukladanie do repozitárov s funkciami na vyhľadávanie a správu dokumentov.

18. 6. 2014

Všetko o službách 360, Summon a Intota na ProQuest.com

Od začiatku júna, webstránka serialssoluti­ons.com je presmerovaná na proquest.com. Používatelia tu nájdu:

18. 6. 2014

Fotografie biblického sveta z archívu B. Schwanka online

Vydavateľstvo De Gruyter sprístupnilo online archív Benedikta Schwanka. Images of the Biblical World obsahujú 24 825 doteraz nezverejnených fotografií zo Stredomorskej oblasti súvisiacich s bibliou zachytených v rokoch 1952 až 2004. Dokumentujú výkopové práce, budovy, krajinu a reálie. Mnoho fotografií zachytáva prostredie, ktoré dnes už neexistuje.

Databáza je užitočným nástrojom pre výskum biblického hmotného sveta a vynikajúcou vizuálnou pomôckou pre prezentácie, prednášky i výučbu. Vďaka širokému geografickému a tematickému rozsahu kolekcia je zaujímavá nielen pre teológov, ale aj archeológov, klasických filológov a historikov umenia.

18. 6. 2014

Ako integrovať Knovel s MS SharePoint

Knovel predstavil Knovel Software Development Kit (SDK) na integráciu s Microsoft SharePoint. Sada nástrojov umožňuje organizáciám – používajúcim softvér SharePoint ako systém manažmentu znalostí – integrovať technické informačné zdroje dostupné na platforme Knovel. Keď používatelia vyhľadávajú v intranete cez SharePoint, zobrazia sa im aj výsledky nájdené v Knoveli.

Knovel SDK pre SharePoint je prvým zo série integračných nástrojov. Jedným z nich bude API rozhranie.

Zákazníci Knovelu môžu požiadať o ďalšie informácie ku Knovel SDK pre MS SharePoint.

17. 6. 2014

Novšie   Staršie