Na hlavnú stránku Kontakt Kontakt Mapa stránok Mapa stránok Pomoc Pomoc Hlavná stránka Hlavná stránka

Webovinky
Kalendár akcií
Katalóg
Vyskúšajte
Projekty
Podpora zákazníkov
Na stiahnutie
Užitočné linky

Profil spoločnosti
Partneri
Referencie
Produkty a služby
Webovinky
Novinky

Na stránkach Weboviniek nájdete priebežne aktualizovaný prehľad o novinkách z oblasti elektronických informačných zdrojov a ďalších produktov a služieb ponúkaných našou spoločnosťou. Ak máte záujem dostávať novinky z vybraných tematických skupín e-mailom, prihláste sa k odberu e-noviniek. Vyplňte tento formulár a my vám ich budeme približne dvakrát do mesiaca posielať.

Stručný prehľad:

Všetky e-knihy EBL zindexované vo vyhľadávači Summon

ProQuest zindexoval úplné texty všetkých elektronických kníh z katalógu EBL – Ebook Library v discovery službe Summon. Indexácia úplných textov e-kníh na platforme EBL, ako aj na HathiTrust a ebrary, je súčasťou väčšej iniciatívy ProQuestu vedúcej k lepšej viditeľnosti a dostupnosti e-kníh v knižničných fondoch.

Projekt začal v roku 2011, kedy Serials Solutions detailne zindexovali obsah kolekcie HathiTrust a nasledujúci rok úplné texty titulov na platforme ebrary. Už pred tým boli v Summone metadáta EBL (od roku 2009). Súčasne ProQuest pracuje na ďalšom veľkom projekte: integrácii EBL a ebrary do jednej platformy pre e-knihy.

EBL si vybudovala celosvetovú reputáciu inováciami zameranými na špecifické potreby univerzitných, vedeckých a firemných knižníc. Na platforme EBL je v súčasnosti vyše 400 000 e-kníh. Flexibilné modely na ich sprístupnenie zahŕňajú trvalý nákup, používateľmi riadenú akvizíciu (demand-driven acquisition, DDA) aj krátkodobé pôžičky (Non-Linear™ Lending). Summon vyhľadáva vo všetkých e-knihách, ku ktorým má organizácia prístup vrátane automaticky aktualizovaných titulov získateľných formou DDA podľa zamerania knižnice a potrieb používateľov.

Služba Summon je známa svojim zjednoteným indexom, ktorý umožňuje používateľom vyhľadávať všetok obsah naraz s krátkou dobou odozvy a vysokou spoľahlivosťou. Spája a štandardizuje úplné texty a metadáta, ako sú abstrakty, predmetové heslá, tezaury a kontrolované slovníky, počty citácií a obohacujúce údaje (enrichment data).

Spojenie všetkých informácií umožňuje efektívne a jednoducho nájsť relevantný obsah, či už používateľ hľadá v prirodzenom jazyku alebo pomocou kontrolovaných slovníkov.

14. 5. 2014

Globálna stratégia a vedenie ľudí v HSTalks

Do kolekcie e-prednášok HSTalks Marketing & Management pribudli dve série:

So sériami sa môžete zoznámiť cez krátke ukážky z každej e-prednášky. Zo série Leadership Development je voľne dostupná do 30. 6. 2014 celá e-prednáška Leadership Development.

Pokiaľ vaša organizácia má predplatné ku kolekcii HSTalks Marketing & Management, automaticky získavate prístup ku všetkým novým a aktualizovaným sériám a e-prednáškam.

6. 5. 2014

Nové e-prednášky o biofarmaceutikách a biochémii v HSTalks

Do kolekcie e-prednášok HSTalks Biomedical & Life Sciences pribudli tri série:

So sériami sa môžete zoznámiť cez krátke ukážky z každej e-prednášky. Zo série Synapses, Neurotransmitters and Receptor Channels je voľne dostupná do 31. 5. 2014 celá e-prednáška Presynaptic plasticity.

Pokiaľ vaša organizácia má predplatné ku kolekcii HSTalks Biomedical & Life Sciences, automaticky získavate prístup ku všetkým novým a aktualizovaným sériám a e-prednáškam.

5. 5. 2014

Novum Testamentum Supplements Online

Vydavatelství Brill v květnu zpřístupní pod názvem Novum Testamentum Supplements Online elektronickou verzi známé knižní série, která obsahuje všechny svazky publikované už od roku 1963. Celkem se jedná o 151 svazků, včetně těch, které vyšly v roce 2013.

V edici Novum Testamentum, Supplements vychází především monografie a eseje, které tvoří originální příspěvky pro obor studium Nového zákona.

5. 5. 2014

Bohatá květnová nabídka nových publikací OECD

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zveřejnila/při­pravuje nové studie, které lze přes AiP/AiB získat jak v elektronické, tak papírové podobě:

5. 5. 2014

Teológia a misiológia na platforme BrillOnline

Vydavateľstvo Brill rozšírilo edičný program o elektronické informačné zdroje pre teológiu a misiológiu. Dostupné už sú:

Úplnou novinkou je zbierka primárnych prameňov Archives of the Church of Uganda Online.

Odborovo portfólio nadväzuje na doterajšie zdroje pre religionistiku, biblistiku a ranné kresťanstvo.

30. 4. 2014

Alexander Street: 500 top učebníc pre obchodné fakulty a programy MBA

Po Global Business and Economics in Video vydavateľstvo Alexander Street Press rozširuje portfólio vzdelávacích informačných zdrojov pre obchodné fakulty a programy MBA o Business E-books Online. Súčasťou kolekcie je 500 učebníc zameraných na marketing, manažment, udržateľné podnikanie, obchodnú komunikáciu a riadenie ľudských zdrojov.

Nasledovať budú informačné zdroje pre výučbu a štúdium manažmentu ľudských zdrojov a medzinárodného podnikania.

24. 4. 2014

Ťažko dostupné analýzy od J.P. Morgan na platforme ProQuest

J.P. Morgan a ProQuest spojili svoje sily, aby mohli vzdelávacie a výskumné inštitúcie využívať finančné a ekonomické analýzy firiem doteraz dostupné len pre kľúčových klientov a investorov obsiahnuté v Morgan Markets, a vytvorili databázu J.P. Morgan Research.

Obsahuje znalosti o vyše 3000 spoločnostiach z celého sveta a všetkých hlavných ekonomikách. Súčasťou sú informácie o trendoch, predpovede, makro analýzy spoločností a globálnej ekonomiky. Každý mesiac pribudne približne 1500 nových správ zverejňovaných spoločnosťou J.P. Morgan a výber z archívnych materiálov.

Analytické správy za sa dajú vyhľadávať súčasne s obchodnými správami, analýzami trhov a vedeckými článkami z ostatných databáz predplatených na platforme ProQuest.

24. 4. 2014

Využite Knovel na tablete

Všetci používatelia služby Knovel odteraz môžu využívať väčšinu funkcií Knovelu – od základného vyhľadávania cez vyhľadávanie údajov až po My Knovel – na tabletoch s internetovým pripojením. Knovel sa tak stáva dostupným odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Nie je potrebné si stiahnuť žiadnu aplikáciu ani čokoľvek inštalovať do vlastného zariadenia. Pri použití tabletu stačí zadať adresu app.knovel.com/web/, či už používate IOS7 [iPad], IOS6 [iPad mini], Google Chrome [Google Nexus 7, Samsung Galaxy], Android Browser, Firefox on Android alebo Opera Mini.

Návody k jednotlivým operačným systémom, prehliadačom a zariadeniam nájdete v Knovel Support Center.

24. 4. 2014

Pozvánka na 20. ročník konferencie INFORUM - čo vás čaká a nemine

V dňoch 27. – 28. mája 2014 sa v Prahe uskutoční konferencia INFORUM 2014 usporiadaná Albertinou icome Praha v spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Prahe a ďalšími organizáciami. Zameraná je na elektronické informačné zdroje, ich akvizíciu, správu a propagáciu, na aktuálne trendy vo vyhľadávaní a discovery systémy, na digitalizačné projekty kultúrneho dedičstva, na využitie mobilných technológií a cloudových služieb, a súvisiace témy.

20. ročník odštartuje pondelňajšími workshopmi. Lektorkami na prvom z nich budú Linda Vidlund a Cecilia Petersson zo Švédska, a účastníci si z neho odnesú praktické tipy a stratégie, ako zviditeľniť elektronické informačné zdroje. Na druhom workshope Dave Pattern z Veľkej Británie spolu s Helle Lauridsen prevedú úskaliami výberu, implementácie a propagácie discovery systému.

Dave a Linda spolu s Ceciliou vystúpia so svojimi príspevkami aj na začiatku konferencie, kde nebude chýbať ani Peter Gilliver, významný lexikograf a editor Oxford English Dictionary. Kompletný program konferencie a prihlášky pre účastníkov nájdete na www.inforum.cz. Do 28. 4. ešte platí zľava pre ranné vtáčatá.

20 rokov, to už je dôvod na poriadnu oslavu, a tak účastníkov pozývame aj na tradičný Infomejdan, kde dôjde zároveň k odovzdaniu Ceny INFORUM 2014. Mediálnymi partnermi sú IKAROS, Inflow a ProInflow. Súčasťou dvojdennej akcie je tiež možnosť stretnúť sa v predsále so zástupcami domácich a zahraničných firiem.

Pokiaľ sú vám témy konferencie blízke, neváhajte a prihláste sa. V máji sa tešíme na stretnutie.

24. 4. 2014

Novšie   Staršie